Нам потрібне таке екологічне законодавство, яке б робило невигідним розвиток забруднюючих довкілля технологій – пропозиціонер з Дніпропетровщини Павло Хазан

Павло Хазан, депутат Дніпропетровськох облради, фракція ПП “Пропозиція”

Депутат Дніпропетровської обласної ради, член фракції партії «Пропозиція» Павло Хазан взяв участь в онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу на тему «Економіка проти екології. Шукаємо розумний баланс».

На думку українського ученого, співавтора та співзасновника системи екологічного моніторингу, будь-яка індустріальна система має працювати відповідно до принципів сталого розвитку таким чином, аби не наносити шкоду довкіллю та здоров’ю людини. Зрештою, це передбачено статтею 16 Конституції України, де йдеться про те, що забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов’язком держави. І жодні «виправдання» економічної доцільності в умовах низького рівня розвитку держави нікчемні, вважає пропозиціонер.

 «Система регулювання виробництва має працювати таким чином, що підприємствам, які забруднюють довкілля, має бути невигідно працювати. Тобто, щоб у разі забруднення довкілля і нанесення шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людини, технологічні процеси стають невигідними через штрафи, або через те, що вони не можуть бути запущені чи дозволені.  Тому говорити про те, що підприємства дають прибуток, дають податки, можна, звичайно. Але їхні шкідливі екологічні наслідки жодним чином не компенсуються. Взяти до прикладу ту ж Чорнобильську катастрофу і її катастрофічний вплив на довкілля та здоров’я людей», – зауважив Павло Хазан.

Він також нагадав, що на Дніпропетровщині з 2016 року за його ініціативи запущено систему екологічного моніторингу, яка дає змогу отримувати інструментальну інформацію про фізико-хімічний стан довкілля. Ці дані накопичуються, а кількість станцій моніторингу довкілля збільшується. До того ж, відповідно до програми партії «Пропозиція» екологічний контроль та екологічний збір мають перейти на муніципальний рівень.

Депутат-пропозиціонер також розкритикував неефективну політику держави в галузі переходу на відновлювальні джерела енергії. Адже тільки вона може забезпечити Україні нормальну економічну і енергетичну безпеку, вважає Павло Хазан.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia