На з’їзді партія «Пропозиція» зробили гучне звернення до президента

Партія «Пропозиція» вимагає припинити спроби встановити командно-адміністративну модель «вертикалі влади» та позбавлення громадян права на місцеве самоврядування.

Про це йдеться у зверненні з’їзду політичної сили до президента.

«Згортання децентралізації, яке відбувається в країні з ініціативи правлячої партії «Слуга народу», загрожує поверненням до тоталітарного минулого. Це обурливо і недопустимо!» – сказано у зверненні.

У «Пропозиції» кажуть, що Верховна Рада України, руками так званої монобільшості, намагається реінкарнувати радянську командно-адміністративну модель управління державою.

«Вона створила вертикаль, яка паралельна місцевому самоврядуванню і повністю підконтрольна центральній владі. Це щонайменше порушення Конституції. Ні укрупнення районів, ні безглузде розширення повноважень районних рад, ні збереження райдержадміністрацій не мають нічого спільного з децентралізацією і демократією. Влада прагне в ручному режимі, керуючись принципом «політичної лояльності», перерозподіляти повноваження та фінанси між громадами і районами», – вважають учасники з’їзду.

У політсилі наголосили, що у безглузду війну «слуг» зі своїм народом втягується дедалі більше державних органів.

«Нереєстрація Мін’юстом осередків партій, до яких входять чинні міські голови; транспортні блокади українських міст; блокування роботи теплокомуненерго, що загрожує зривами опалювального сезону – все це зброя, з якої стріляють по місцевому самоврядуванню і влучають у жителів громад», – сказано у зверненні.

У «Пропозиції» переконані, що «слуги народу» настільки бояться цього ж народу і його думки, що навіть готові йти на фальсифікацію виборів.

«Партія влади і її сателіти встановили тотальний контроль над виборчими комісіями всіх рівнів. Це загрожує блокуванням роботи представників інших політсил і спотворенням результатів, отриманих опонентами. Надто ліберальна структура зміни виборчої адреси та зміна форми протоколу підрахунку голосів можуть стати технологіями фальсифікацій. Подібних прикладів очевидного зловживання владою – десятки, якщо не сотні. І все це легітимізоване Вашим іменем, пане Президенте», – йдеться у документі.

Партія «Пропозиція» вимагає від президента, як гаранта Конституції та глави держави, скасувати політично вмотивовані кримінальні переслідування представників місцевого самоврядування і відмовитися від практики застосування «адміністративного ресурсу» для досягнення політичних цілей.

У політсилі закликають припинити спроби встановити «ручне керування» виборчим процесом через тотальний контроль над виборчими комісіями.

«Вимагаємо створити рівні умови для всіх учасників виборчих перегонів, незалежно від їхньої партійної приналежності, та забезпечити публічну і прозору виборчу кампанію в місцеві органи влади з дотриманням норм чинного законодавства та європейських стандартів», – говорять у політичній силі.

Партія звернула увагу на необхідність продовжити реформу децентралізації з урахуванням інтересів громад, прав і свобод людини та громадянина, на основі Європейської хартії місцевого самоврядування.

«Політична партія «Пропозиція» наголошує: Президент – це найвища посада в державі, і людина, яка її займає, мусить працювати в інтересах України та її громадян, а не власного оточення», – сказано в зверненні.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia