На місцевих виборах партія «Пропозиція» утвердилась як загальнонаціональна політична сила

Партія «Пропозиція»  представлена в органах місцевого самоврядування у 14 областях. У 147 радах різного рівня працюватимуть 570 депутатів від політичної сили. За кількістю обраних голів «Пропозиція» увійшла в ТОП-10. Для молодої партії – це високий показник довіри.

Незважаючи на те, що вибори були надзвичайно брудні, і проти кандидатів від «Пропозиції» йшла шалена боротьба, починаючи від тиску через адмінресурс та силові структури і закінчуючи колосальним потоком наклепницької інформації в олігархічних ЗМІ, партія укріпила свої позиції в регіонах, які виступили її співзасновниками.

Кандидати від «Пропозиції» перемогли у першому турі в 2 обласних центрах. У Кропивницькому Андрій Райкович набрав 53,53% голосів, а  Сергій Сухомлин  у Житомирі  – 51,37 % голосів.

Ще у двох обласних центрах кандидати від «Пропозиції» лідирують з великим відривом від конкурентів. У першому турі мер Дніпра Борис Філатов набрав 44,47% підтримки, в Миколаєві за Олександра Сєнкевича проголосували 39,06% містян.

Таким чином, в обласних центрах на мерських виборах «Пропозиція» отримала найвищу підтримку серед усіх політсил. 

Кандидати від «Пропозиції» також стали мерами у таких містах – Кам’янка (Черкащина), Підгородне (Дніпропетровщина), Вільногірськ (Дніпропетровщина), Жовті Води (Дніпропетровщина), Бердичів (Житомирщина), Коростишів (Житомирщина), Нова Одеса (Миколаївщина), Острог (Рівненщина), Вараш (Рівненщина),  головами у селищних ОТГ –  Томаківка (Дніпропетровщина), Юр’ївка (Дніпропетровщина), Попільня (Житомирщина), Олександрівка (Кіровоградщина) та головами сільських рад – Китайгородська (Дніпропетровщина), Брагинівська (Дніпропетровщина), Грунська (Сумщина).

За досить короткий час політсила зуміла сформувати партійний актив по всій країні і заручитись підтримкою людей у всіх регіонах –  депутати працюватимуть в органах місцевого самоврядування на Сході і Заході, Півночі і Півдні.

«Пропозиція»  представлена в 47 міських радах і за кількістю депутатів там вона обганяє такі парламентські партії, як «Батьківщина», «Голос», «За майбутнє».

Депутати від «Пропозиції» також працюватимуть у 4 обласних, 18 районних, 36 селищних та 42 сільських радах.

Думки експертів

Завідувачка відділу розвитку політичної системи Національного інституту стратегічних досліджень  Ірина Павленко:

«Серед непарламентських партій, які не можна вважати регіональними, бо вони  мультирегіональні, трансрегіональні, вони представлені в багатьох районах та областях, цікавою є партія «Пропозиція». Вона  може перерости в майбутньому у парламентську партію. І ще побачимо, чи не виявиться це все історією створення нового ліфта формування політичної еліти загальнонаціонального рівня. Ми відходимо від схематозу, від медіапроєктів, і переходимо в іншу, більш авторитетну вагову категорію — процес формування політичної еліти. У мене є певний оптимізм стосовно цього», – говорить Ірина Павленко.

Сергій Гайдай, політтехнолог:

«Кампанія «Пропозиції» активно проходила в Дніпрі і області, Житомирі та області, Миколаєві, Кропивницькому, Чернівцях, в Умані, в Каховці, в ОТГ Сумської, Полтавської і Рівненської областей. Замість боротьби за так званий агрегований – тобто об’єднаний всеукраїнський рейтинг «Пропозиція» поставила собі конкретні цілі у всіх раніше визначених «плацдармах». Десь – виграти місце міського голови і зайти до міськради. Десь – створити фракцію в облраді, а десь – взяти владу в окремих ОТГ. Партія «Пропозиція» показала себе гідним бійцем і вже відвоювала своє місце на політичній карті України. Впевнений – далі буде».

Олександра Решмеділова, політолог:

«Серед позапарламентських партій хочу відзначити результат партії «Пропозиція». Стратегія, заснована на концентрації, а не розпорошенні по більшості областей, вже можна сказати спрацювала. Уже можна зробити висновок, що партія зайняла нішу і впевнено себе зарекомендувала. Наступною сходинкою може стати парламентське представництво».

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia