“Ми віддамо те, що належить вам по праву” – пропозиціонер Борис Філатов ініціював податкові послаблення для бізнесу у Дніпрі

У Дніпрі для збереження робочих місць і підтримки бізнесу міська рада значно зменшила податки на землю і нерухомість. Міський голова і співзасновник партії “Пропозиція” Борис Філатов, який ініціював ухвалення цього рішення, назвав його прикладом для всієї України.

Ставку по податку на нежитлову нерухомість зменшено на 25 %. Це стосується як юридичних, так і фізичних осіб, чиє майно розташоване у різних частинах міста. 

Ставки плати за земельні ділянки, де зводитимуть житло, громадську забудову та приміщення для різних сфер бізнесу, зменшено у понад 4 рази. Це допоможе забудовникам вберегтися від банкрутства, а місту — убезпечити себе від виникнення так званих довгобудів. Також це буде однією з гарантій для людей, котрі вкладають свої накопичення в нове житло.

Більш як удвічі знизиться ставка по земельних ділянках для підприємств зв’язку. Очікується, що така зміна плати за землю по критичних секторах економіки дасть змогу зменшити собівартість виробництва продукції та надання послуг. 

Крім цього, з 2,3 до 1,3 відсотків «впадуть» ставки плати за земельні ділянки, де працюють промислові підприємства, а також вразливі сектори — енергетика і транспорт. 

Для відбудови після ракетних обстрілів мерія впроваджує понижуючий коефіцієнт розміру плати за землю — 0,3%.

Полегшення податкового тиску дозволить підприємцям вчасно виплачувати працівникам зарплати і уникнути скорочень. А ще дасть більше можливостей для релокації бізнесу з тимчасово окупованих територій і регіонів, де тривають активні бойові дії.

«Бізнес має зараз суттєві виклики, а це те, чим ми можемо допомогти. Для бізнесу це економія в сотні мільйонів гривень. Ми розуміємо всю відповідальність і сподіваємося, що матимемо відповідні компенсаторні механізми — завдяки ПДФО, заробітним платам і їхньому оподаткуванню. Усе це пропрацьовано нашими економістами і фінансистами. Тож я закликаю інші територіальні громади так само йти бізнесу назустріч», – сказав міський голова Борис Філатов, коментуючи підсумки 24-ї позачергової сесії міськради Дніпра 13 липня. 

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia