Муніципальна варта і шерифи – складові децентралізації – пропозиціонер з Кропивницького А.Трубачев

Андрій Трубачев, журналіст, активіст місцевого осередку партії “Пропозиція” в Кропивницькому

Онлайн-засідання Пропозиціонери Клуб на тему «Хороший/поганий поліцейський. Чому ми боїмося своїх правоохоронців?» відбулося в голосовому чаті Телеграм.

Муніципальна поліція – це додатковий інструмент, який дозволить громадам реалізовувати покладені на них у процесі децентралізації повноваження. А дієвим елементом муніципальної поліції можуть стати шерифи, які призначаються чи обираються місцевими органами влади та звітують перед громадою. Про це під час дискусії зауважив журналіст Андрій Трубачев, який впродовж кількох років досліджував тему реформи правоохоронної системи в Україні:

«Створення патрульної поліції не можна назвати цілком вдалим саме з точки зору задоволення інтересів місцевих громад в сфері безпеки та порядку. Йдеться про патрулювання вулиць, громадську безпеку, порядок на дорогах, паркування, порушення правил благоустрою, захист майна, збереження довкілля і тд.  Адже ця структура не контактує безпосередньо з керівництвом громад, вона є вертикально підпорядкована центральній владі. Наразі ж у міського голови, якому точно видніше, на які сфери слід звернути увагу в конкретному місті чи селі, немає важелів впливу на поліцейських».

В нинішніх умовах, за словами активіста, коли у громаді зростає рівень злочинності, поліція невтішну статистику пояснює великою завантаженістю, недостатнім фінансуванням та дефіцитом кадрів.

Андрій Трубачев також нагадав, що одним із ключових пунктів передвиборчої програми партії «Пропозиція» є надання громадам права створювати муніципальну варту й обирати шерифів.

Долучайтеся до нашої спільноти, якщо маєте власні пропозиції.

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19:00 в Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Та щосереди в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia