Муніципальна поліція та мирові суди, на створенні яких наполягає «Пропозиція», – шлях до правопорядку в громадах – депутат Кропивницької міськради Дмитро Бірець

Дмитро Бірець, голова фракції ПП “Пропозиція” у Кропивницькій міській раді

Голова депутатської фракції політичної партії «Пропозиція» Дмитро Бірець взяв участь у дискусії ПРОпозиціонери Клубу, яка була присвячене темі необхідності впровадження муніципальної поліції. На його думку, новий орган разом із запровадженням інституту мирових судів, могли б значно підвищити правопорядок в громадах.

У Кропивницькому наразі є дві головні проблеми благоустрою, які б могла вирішити муніципальна поліція, і з якими нині не справляються патрульні, розповів пропозиціонер. По-перше, важковаговий транспорт, який прямує до переробних підприємств середмістям, і створює додаткові труднощі для громадського та приватного транспорту, руйнує дороги, які не розраховані на таке навантаження. Він шкодить громаді, її бюджету і просто нормальному життю в місті. І друга – це паркування в неналежних місцях, яке  теж створює додаткові складнощі для вуличного руху, особливо в центрі міста.

«В Кропивницькому, як і в будь-якій громаді, немає достатньої кількості патрульних поліцейських, які могли би якісно забезпечувати правопорядок і благоустрій в цих сферах. До того ж, мене насторожує інформація про масове звільнення правоохоронців через незадовільну оплату праці. А в умовах нинішньої безпекової ситуації в державі, у випадку воєнної ескалації може з’явитися ще й ціла низка перепон для вдалого координування зусиль органів правопорядку на місцях. Бо зі столичних кабінетів його досить важко здійснювати. І це буде неминуче погіршення криміногенної ситуації. То ж якраз муніципальна поліція могла би бути допоміжним запобіжником в цих питаннях», – заявив Дмитро Бірець.

Він зауважив, що в обласному центрі діє міська дружина. Але вона обмежена територією, можливостями і заходами, у яких вона могла б брати участь. Водночас у Кропивницькому діє пілотний проект «Поліцейський офіцер громади», який виправдовує себе на всі 100 відсотків. Саме тому нині влада міста вивчає питання впровадження такої посади ще в одному мікрорайоні. В рамках програм безпечного міста мерія також закуповує камери, які дають можливість фіксувати злочини. І все це – своєрідне тестування діяльності муніципальної поліції, яка функціонує у всіх цивілізованих країнах світу, додав депутат.

«Муніципальна поліція є ближчою до людей – її знає міський голова чи староста округу, її знають місцеві мешканці. Цих правоохоронців не висмикують на якісь заходи, типу політичних мітингів чи приїзду високопосадовців. Цей підрозділ має турбуватися про спокій звичайних громадян, максимально швидко вирішувати їхні проблеми, неважливо, йдеться про паркування чи дрібні злочини. Тому моя пропозиція – врегулювати законодавство і ухвалити закон про муніципальну поліцію, беручи досвід найближчих сусідів. Наступний крок – створення мирових судів, суддів яких прямо обиратимуть жителі громади. Вони мають займатися розглядом цивільних справ із малою сумою позову, проступків. Переконаний, що муніципальна поліція та мирові суди, на створенні яких наполягає «Пропозиція», – шлях до правопорядку в громадах», – резюмував лідер фракції партії у Кропивницькій міськраді.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia