Муніципальна поліція – це оперативність і ефективність в наведенні громадського порядку – директор КП «Муніципальна варта Дніпра» Дмитро Скосарев

Дмитро Скосарев, директор КП “Муніципальна варта Дніпра”

В Україні розмови про необхідність надання місцевим органам влади можливості створювати підрозділи муніципальної поліції, завдання якої — боротьба з дрібними правопорушеннями, ведуться ще з 2015 року. Партія «Пропозиція» внесла цей пункт у свою виборчу програму і наполягає на ухваленні відповідного закону. Саме це питання піднімали на черговому засіданні члени ПРОпозиціонери Клубу.  

В умовах децентралізації українські громади досить часто задумуються про безпечні і комфортні умови для своїх жителів. Відсутність закону про муніципальну поліцію змушує їх шукати можливості створення місцевих органів правопорядку на основі інших законів, розповів директор комунального підприємства «Муніципальна варта Дніпра» Дмитро Скосарев:

«Наше підприємство було створене у 2018 році за ініціативи міського голови і співзасновника партії «Пропозиція» Бориса Філатова. Ми базувались на законах «Про охоронну діяльність» та «Про місцеве самоврядування. В структурі КП є як охоронці, які займаються охороною комунального майна, так і інспектори, які стежать за дотриманням правил благоустрою. Але основна проблема полягає у тому, що ми не маємо єдиної законодавчої бази, аби працювати на кшталт муніципальної поліції в країнах Європи. І змушені обмежуватися повноваженнями, якими нас наділив виконком в рамках різних програм, як, до прикладу «Безпечне місто». Водночас в Дніпрі, як і інших містах, виникає дуже багато питань, з якими патрульна поліція справитись не в силах. Це забезпечення охорони громадського порядку, надання правової та соціальної допомоги громадянам, забезпечення дотримання земельного та природоохоронного законодавства, благоустрою території, контролю за чистотою вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій, за паркуванням автотранспорту, охорона пам’яток історії і культури. На практиці ми бачимо, якщо виникають якісь проблеми з підтримкою правопорядку, то наші працівники виявляються оперативнішими і ефективнішими. Але в повноваженням, повторюсь, ми обмежені».

Керівник муніципальної варти Дніпра також зауважив, що боятися «приватних армій», якими часом називають муніципальну поліцію, не варто. Потрібно просто подумати, як в законі врегулювати, щоб муніципальна поліція була підконтрольна також державним органам. Водночас він підтримав тезу одного з лідерів партії «Пропозиція» Бориса Філатова про те, щоб мер міг брати участь в кадрових призначеннях та фінансуванні цього органу з міського бюджету.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia