Міжнародні демократичні інституції назвали місто Дніпро лідером місцевого самоврядування в Україні

Міжнародні демократичні інституції визнали Дніпро найпрозорішим містом в Україні. Місто назвали лідером місцевого самоврядування. Відповідний диплом Європейська асоціація місцевої демократії ALDA і Фонд Конрада Аденауера передали Дніпру під час конференції в Брюсселі – в присутності депутатів Європарламенту, мерів міст та іноземних дипломатів.

Під час онлайн включення мер Дніпра та  один із лідерів партії «Пропозиція» Борис Філатов  подякував представникам міжнародної спільноти за підтримку в умовах тиску центральної влади, і розповів, що в Україні на рівні держави треба вибудувати ефективну систему місцевого самоврядування, а для цього виконавча влада має передати на місця достатньо повноважень.

«Міста повинні отримати реальну децентралізацію: право адміністрування місцевих податків і регулювання грального бізнесу тощо. Люди на місцях повинні приймати рішення.  Вони – найкращі експерти в питаннях поліпшення власних вулиць і мікрорайонів, де вони проживають», – повідомив Борис Філатов.

За його словами, загальнонаціональна повістка відстоювання прав місцевого самоврядування  – це пріоритет для партії «Пропозиція», яка уже представлена ​​більш ніж у двадцяти регіонах України.

Нагадаємо, Дніпро знаходиться в українській трійці лідерів за масштабністю бюджету участі та є єдиним містом, де в цій ініціативі можуть брати участь  ОСББ.  У місті за останні п’ять років команді Філатова вдалося створити великий пласт можливостей для самоорганізованих громадян. Це – якісне оновлення складу

Громадської ради при міському голові, куди увійшли відомі в місті та країні експерти і громадські активісти, які готові мотивувати людей. У наступному році заплановано розширення бюджету участі, а одним із пріоритетів міської влади є збільшення співфінансування програм для громадян.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia