Міста-супутники АЕС можна перетворити на “кремнієві долини” – пропозиціонер з Рівненщини Богдан Файфура

Богдан Файфура, депутат Дубенської районної ради, фракція ПП “Пропозиція”

Депутат Дубенської районної ради від ПП «Пропозиція» Богдан Файфура під час дискусії ПРОпозиціонери Клубу про енергетичне майбутнє України висловив переконання, що попри негативні аспекти атомної енергетики, вона має й значний позитив. І Україна може ним ефективно скористатися.

На його думку, попри загальне прагнення країн світу до збільшення частки енергії з відновлюваних джерел, деякі держави продовжують будувати атомні електростанції. Наприклад, Польща запросила фахівців американської компанії Westinghouse, які вже розробили величезний проєкт будівництва нової АЕС. Тож плани України до 2040 року збільшити встановлену потужність всіх атомних електростанцій на 73% і за участі тих же американських партнерів побудувати 14 атомних реакторів і дві нові електростанції не виглядають такими вже примарними, вважає Богдан Файфура.

«Якби люди не хотіли проживати в містах–супутниках, якби там не було перспектив – не було б активного житлового будівництва. Але все просто: різкого закриття АЕС не буде – це треба визнати. Та й навіть після зупинки енергоблоків починається тривалий процес виведення енергоблоків з експлуатації. Це може тривати від 10 до 100 років. За даними МАГАТЕ, від третини до десятої частини працівників залишається працювати на АЕС після її закриття. До того ж, фахівцями такого рівня мало яка країна Європи може похизуватися. Тож завдання держави перетворити міста-супутники на ультрасучасні мегаполіси, де розвивалася б наука, IT–сфера, впроваджувалися б сучасні технології. Тут можна створити «кремнієві долини», – резюмував депутат-пропозиціонер.

Він також додав, що контроль безпеки функціонування АЕС в останні роки різко посилився. І навів приклад, коли елементарне спалювання місцевими жителями деревного вугілля на околицях Рівненської АЕС було визначено МАГАТЕ через контроль викидів. І до паліїв відразу виїхала поліція.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia