Міський голова Кропивницького Андрій Райкович: «Спроможні громади можуть потурбуватись про себе самі. Якщо припече…»

Андрій Райкович, міський голова Кропивницького, співзасновник ПП “Пропозиція”

Проблеми системи охорони здоров’я давно відомі. Але вони всерйоз загострилися в пандемію із різким припливом хворих та масовими зараженнями медиків. Головна причина – хронічне недофінансування державою, зазначив співзасновник партії «Пропозиція» і очільник Кропивницького. Внаслідок цього – застаріле обладнання та логістика, «вбиті» приміщення, нестача кадрів.

Виклики останніх двох років показали також, що спроможні громади можуть потурбуватись про себе самі. Якщо припече, звичайно, додав Андрій Райкович. Водночас він нагадав, що міська влада ще до пандемії все ж встигла реконструювали дитячу «інфекцію» у центральній міській лікарні. І вона сильно допомогла прийняти удар.

«Вже навесні 2020-го ми закупили туди додаткові апарати штучної вентиляції легень. Протягом року придбали перший комунальний комп’ютерний томограф у місті. А на початку 2021-го відкрили нове відділення легеневої терапії із реанімацією, кисневим концентратором та рештою того, що має бути на сьогоднішньому рівні розвитку медицини. Ми зробили це без державної допомоги, віднайшли власні кошти. І таких громад – одиниці в Україні. Більше того, в березні 2020-го ми підставили державі плече, виплативши за неї медикам міста запрплати із «ковідними» надбавками. Ці кошти держава нам так і не повернула», – підкреслив мер-пропозиціонер.

Варто зазначити, що й відділення, яке щодня рятує життя, могло б з’явитися в Кропивницькому раніше. Проте на міністерському рівні кілька місяців фактично блокувався дозвіл на відкриття кредитної лінії державного банку, зокрема, й на цей медичний проєкт. Звісно, хотілося б бачити більше співпраці від держави, коли самоврядування фактично робить її роботу, озвучив свою пропозицію Андрій Райкович.

Відповідно до передвиборчої програми, партія «Пропозиція» пропонує запровадити  співфінансування вторинної медичної допомоги державою і муніципалітетом із правом залучення приватних інвестицій.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia