Міські голови Миколаєва та Житомира, пропозиціонери Олександр Сєнкевич та Сергій Сухомлин – про результати візиту до Давоса

19 січня в рамках Всесвітнього економічного форуму Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич та Житомирський міський голова Сергій Сухомлин взяли участь у дискусії щодо відновлення українських міст.

Один із лідерів “Пропозиції” та очільник Миколаєва зазначив, що прифронтове місто значно постраждало від агресії російських військ.  

“До деокупації Херсона, яка відбулась 11 листопада минулого року, Миколаїв не обстрілювали лише 46 днів. Через обстріли росії в місті пошкоджень зазнали десятки житлових будинків, школи, лікарні, дитячі садки, промислові підприємства. Значних руйнувань завдано об’єктам критичної інфраструктури, серед яких – магістральний водопровід Дніпро-Миколаїв. За підрахунками, збитки складають близько 900 мільйонів євро”, – констатував Олександр Сєнкевич.

При цьому він зазначив, що міська влада вже працює над питаннями відбудови Миколаєва. І закликав міжнародне співтовариство долучатися до пітдтримки та відновлення обласного центру.

Між тим, мер Житомира Сергій Сухомлин також розповів про позитивні економічні новини для Житомира, які привіз з Всесвітнього економічного форуму.

«Я думаю, що невдовзі ми оголосимо про допомогу Швейцарії місту Житомиру. Маю багато контактів з різними фондами, які готові вкладати кошти в Україну, відновлювати міста, але вже після війни. В середині лютого ми подаємо декілька великих проєктів для розвитку Житомира. Також було багато контактів з політиками, особисте знайомство з Тоні Блером (колишній прем’єр-міністр Великої Британії), спілкування з Анджеєм Дудою (президент Польщі). Дуже гарний був виступ першої леді Олени Зеленської на форумі, теми, які вона підіймала – захист дітей, їхня психологічна реабілітація, повернення дітей, яких росія вкрала», – наголосив оічільник Житомира і один із лідерів “Пропозиції”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia