Місцевим радам треба надати право регулювати гральний бізнес в громадах – пропозиціонери з Каховки та Вараша

Андрій Дяченко, голова фракції ПП “Пропозиція” у Каховській міській раді, співзасновник партії

У телеграм-каналі відбулося друге засідання PROпозиціонери Club на тему «Азартний бізнес: користь чи шкода державі?». Депутати міських рад Каховки Андрій Дяченко та Вараша Віра Литвин розповіли про власне бачення впровадження цього виду діяльності на місцях.

Те, що держава легалізує гральний бізнес і пропонує регіонам заробляти на цьому, добре. Адже цей вид бізнесу існує з незапам’ятних часів і просто заборонити його – не вихід, вважає міський голова Каховки у 2015-2020 рр, а нині депутат міськради від «Пропозиції» Андрій Дяченко:

«Щойно в 2009 р влада заборонила азартні ігри в Україні – вони перейшли в тінь. І замість легального доходу в державний бюджет, тепер на цьому збагачуються перевертні в погонах чи бандити в краватках. Водночас хочу сказати, що мене обурює норма про те, що плата від ліцензій за гральний бізнес буде перераховуватись лише в центральний бюджет, тоді як від самого початку 50% мали би залишатися на місцях. Нам залишили можливість заробляти лише від оподаткування операторів і букмекерських контор, а також на супутніх податках і інфраструктурі.

Андрій Дяченко також висловився щодо загрози лудоманії – залежності від азартних ігор.

«Мені подобається, що закон передбачає створення реєстрів ігроманів та осіб, яких не допускатимуть в ігрові зали та казино. Це нівелює ігроманію. Водночас ми знаємо, що більшість населення все ж не підтримують ігровий бізнес. То ж наша пропозиція така: центральна влада має передати функції його регулювання на місця. Бо тоді б місцева влада у діалозі з громадою могла б знаходити компроміс. Сподіваюся, з часом цей закон буде відкоригований. Зрештою, передача контролю над азартними іграми та лотереями під контроль громади передбачена програмними принципами партії “Пропозиція”», – підкреслив політик.

Та перш, ніж легалізовувати ігровий бізнес, центральна влада має провести серйозну просвітницьку роботу, вважає депутат міської ради Вараша від “Пропозиції” Віра Литвин. Ось як вона висловилася з цього приводу в ефірі PROпозиціонери Club:

Віра Литвин, депутат Вараської міської ради від ПП “Пропозиція”

«Людям, особливо мешканцям невеликих міст потрібно провести роз’яснювальну роботу і зробити аналітику: що ми втратимо і що здобудемо.  Нам треба популяризувати цивілізований підхід до ігрового бізнесу, а не огульно встановлювати «одноруких бандитів» в населених пунктах з населенням понад 10 тисяч осіб. В Вараші, приміром, одиниці – самодостатні і багаті люди, які можуть собі дозволити пограти. Решта гравців – люди, які готові продати останню сорочку, щоб отримати можливість зробити ставку».

Підписуйтесь на PROпозиціонери Club, щоб публічно запропонувати власну ідею:

https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia