Місцеві громади можуть самостійно створювати безбар’єрний простір для людей з інвалідністю – депутат від «Пропозиції» в Дніпрі Антон Андрієнко

Антон Андрієнко, депутат Дніпровської міськради, фракція ПП “Пропозиція”

Дніпровський пропозиціонер під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу на прикладі Дніпра показав, що громади, за умови наявності ресурсів і грамотного керівництва, створюють комфортні умови проживання для людей з інвалідністю. Втім висловив пропозиції щодо удосконалення цього процесу.

Нові будівельні норми, які враховують інтереси людей з інвалідністю, в Україні набули чинності не так давно. І тепер проектування будь-яких об’єктів відбувається з усіма елементами доступності, нагадав Антон Андрієнко. Втім місцеві громади можуть самостійно робити кроки, направлені на організацію доступності для всіх містян і гостей міста.

«У Дніпрі ми розпочали робити пониження на пішохідних переходах та під час ремонту внутрішньоквартальних доріг ще до того, як це стало вимогою ДБН – починаючи з 2016-го. Спочатку підрядники не розуміли – довелося навчити. І таким чином можна сміливо сказати, що всі дороги, всі ремонти, які виконувалися за каденції міського голови Бориса Філатова, вже виконані відповідно до нових норм. В місті також є активна спільнота людей з інвалідністю, є комітет доступності, у нас є громадські організації, які контролюють будь-які ремонтні роботи. Приміром, ГО «Океан добра» час від часу з інспекцією з питань благоустрою та поліцією проводять спільні рейди. Ми також закуповуємо громадський транспорт з низькою підлогою, а зупиночні комплексі будуємо таким чином, щоб коли приїздить транспорт, можна було зручно зайти або заїхати», – розповів пропозиціонер.

Водночас, за словами Антона Андрієнка, питання безбар’єрності будівель, збудованих раніше, в яких розташовані заклади харчування, магазини, офісні центри, нині регулює держава. І цього недостатньо.

«В цьому аспекті моя пропозиція полягає в розробці механізмів контролю і надання відповідних повноважень ще й органам місцевого самоврядування для приписів щодо формування доступності в таких спорудах. Бо зараз все зводиться лише до зауважень і звернень, які ми отримуємо від громадських активістів. Ми ж хочемо повноцінно впливати на ці процеси», – наголосив депутат від «Пропозиції».

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia