Мери-пропозиціонери Миколаєва та Дніпра ввійшли до рейтингу найпопулярніших лідерів думок у регіонах

Олександр Сєнкевич, міський голова Миколаєва; Борис Філатов, міський голова Дніпра

В рамках дослідження USAID-Internews «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа» дослідники визначили найпопулярніших лідерів думок у регіонах України. Серед них – співзасновники партії «Пропозиція» Олександр Сєнкевич та Борис Філатов.

Попри те, що рейтинг називається «Топ-3 регіональних активістів чи блогерів, чий контент читають та дивляться в соцмережах», переважно до нього увійшли мери та місцеві політики.

У Миколаєві 37% респондентів лідером вважають міського голову Олександра Сєнкевича. Мер-пропозиціонер досить часто проводить Фейсбук-трансляції, де спілкується з мешканцями міста та відповідає на найактуальніші питання.  

«Приємно дізнатись, що більшість миколаївців отримують новини про події в місті з моїх сторінок у соціальних мережах. Це означає, що люди не лише довіряють мені як меру та офіційному джерелу інформації, а й цікавляться тим, чим живе Миколаїв сьогодні. Тому своїй інформаційній політиці я приділяю особливу увагу. Коли в нас почалась пандемія коронавірусу, я став проводити двічі на тиждень прямі ефірі на своїх сторінках у Фейсбук та Інстаграм. Тоді я розповідав про актуальну ситуацію в місті, пояснював людям, чому і навіщо ми запроваджуємо ті чи інші карантинні заходи. Навіть коли сам захворів і перебував у лікарні, всеодно провів ефір – розповів, як почуваюсь, і закликав людей дотримуватись елементарних правил безпеки. Сьогодні я продовжую виходити в такі прямі ефіри. Щоправда, трохи рідше. Я розповідаю людям про все, що ми робимо: де відремонтували дорогу, де триває будівництво, які рішення приймає депутатський корпус і т.д. Але найголовніше – я просто в прямому ефірі відповідаю на питання наших жителів, які вони ставлять у коментарях, поки слухають мене. Вважаю, що це дуже важливо. І для мене, тому що я напряму дізнаюсь, що людей турбує та над чим нам ще треба працювати. І для людей, адже вони розуміють, що мер, якого вони обрали, поруч“, – прокоментував дані соцдослідження Олександр Сєнкевич.

У Дніпрі беззаперечним лідером громадської думки є мер Борис Філатов, свідчать результати дослідження. Авторитетною дніпряни також вважають позицію голови Дніпропетровської облдержадміністрації, депутата обласної ради від ПП «Пропозиція» Валентина Резніченка.

*Дослідження «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2021 році» було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження — вивчити звички українців, що стосуються споживання медіа, а також їхню довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні. У липні-серпні 2021 року представники InMind опитали 4000 респондентів у містах із населенням понад 50 тис. осіб у 12 областях України (Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська і Херсонська). Похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia