Мер Чернівців: «відгрібати» за те, що центральна влада блокує підготовку до опалювального сезону будуть мери

Центральна влада штучно створила проблему, через яку заблокована підготовка до опалювального сезону, а потім, коли настануть холоди, буде «героїчно» з нею боротися і «махати кулаками» мерам чому «таке допустили».

Про це заявив міський голова Чернівців, співзасновник партії «Пропозиція» Олексій Каспрук на телеканалі NewsOne.

«Чернівці, як і багато інших українських міст, не готові до початку опалювального сезону. Місто не готове тільки з однієї причини – у нас заборгованість за транспортування газу  більше 22 млн. Це непідйомна цифра ні для підприємства, ні зараз для міського бюджету», – говорить Олексій Каспрук.

За його словами, теплокомуненерго отримує мільйонні платіжки за транспортування газу в той час, коли самого газу взагалі не використовує.

«Це ж не тільки людям приходять платіжки за транспортування газу, теплокомуненерго також.  Підприємство не виробляє теплову енергію в Чернівцях у міжопалювальний період, у нас немає централізованого гарячого водопостачання, відповідно не споживає газу, а платіжки приходять – мільйонні», – говорить Олексій Каспрук.

Він підкреслив, що уряд на проблему реагує неадекватно.

«Газовики говорять: не буде погашення – не буде газу, не буде газу – не буде тепла. Ми цю тему неодноразово піднімали, і мій колега по «Пропозиції» Сергій Сухомлин на всіх нарадах про це говорить. А реакції немає», – каже Олексій Каспрук.

За його словами, вирішити проблему можна лише на рівні центральної влади.

«Необхідно прийняти певні нормативні документи, які дозволили б списати чи реструктурувати  борг, або змінити порядок нарахувань, щоб запустити цей процес поки не пізно. Бо буде холодно і вони тоді почнуть «героїчно» вирішувати цю проблему, яку самі штучно ж створили», – говорить Олексій Каспрук.

Він підкреслив, якщо опалювальний сезон не почнеться вчасно, всі питання у людей будуть до міської влади.

«Відгрібати» будуть міські голови, на яких будуть гримати кулаком як ви таке допустили. Вони  не знають якого кольору стає телефон у міського голови, якщо пів дня немає води чи немає тепла. Він просто червоний. Прокльонів чуєш на покоління вперед. Ми усвідомлюємо, наскільки це важливо, на жаль, на печерських пагорбах не розуміють, чим треба займатися першочергово», – каже Олексій Каспрук.

За його словами,  ігнорування центральною владою місцевого самоврядування і спонукало його представників іти на вибори спільним фронтом.

«Саме тому, що нас не чують і ніхто професійно не хоче займатися тим, що створює комфорт для людей на місцях,  ми вирішили об’єднатися –  міські голови, голови громад, депутати різних рівнів і йдемо разом на місцеві вибори. Це перший крок. «Пропозицію» ми створили на майбутнє, будемо брати участь у парламентських виборах для того, щоб у парламент прийшли професійні люди, здатні займатися питаннями громад», – підкреслив Олексій Каспрук.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia