Мер Бурштина: Якщо районним радам передадуть функцію розподілу коштів соцекономрозвитку, то децентралізацію можна похоронити

Якщо райрадам передадуть функцію розподілу коштів соцекономрозвитку, то децентралізацію можна похоронити. Про це розповіла міський голова Бурштина, кандидат в Івано-Франківську обласну раду від «Пропозиції» Роксолана Джура.

«Ми не розуміємо для чого  створювати районні ради, якщо у нас децентралізація?  Які у них будуть функції? Вони будуть каральним органом для місцевого самоврядування  – «хто чий мер»?», – говорить Роксолана Джура.

Вона підкреслила, що гроші, які заробляються на місцях, мають тут же і лишатися,  саме це основа децентралізації.

«Але цього немає. Держава за кошти з фонду боротьби з коронавірусом запускає «велике будівництво» і каже нам «а ви дайте гроші на співфінансування». Ми і так платимо 300% доплат лікарям, і ще нам кажуть «а дайте ще 200% зверху», – каже міський голова Бурштина.

За словами міського голови, проєкт бюджету на 2021 рік  показав перевагу видатків центральної влади над місцевим самоврядуванням.

«Я б хотіла зупинитись на питанні екологічного податку, для нас це болить. Адже Бурштин –  місто енергетиків, і за останні 5 років Бурштинська ТЕС сплатила близько 5 млрд грн екологічного податку до бюджетів усіх рівнів. І, коли левова частина суми іде нагору – це не правильно. В 2019 році у нас хотіли забрати акциз. Тоді ми з сільськими, селищними головами, з депутатами місцевого самоврядування їздили  до колишнього Прем’єр-міністра, щоб відстояти цей податок, і це вдалося, не знаю правда як надовго і як буде в  наступному році», – наголосила Роксолана Джура.

Балотуватись на міського голову далі вона не планує,  йтиме в обласну раду. 

«Я одразу казала, що іду на голову міста, а не на голову ОТГ. Це дуже різні масштаби. За свою каденцію я виконала те, що було заплановано. Було зроблено центр Бурштина, підготовлені опорні школи, опорні лікарні – ці всі речі, які були потрібні. Зараз до нас приєдналися 16 сіл ми розробили потужний перспективний план. І далі, я уступлю дорогу чоловікам, а сама готова підставити плече», – каже міський голова Бурштина.

Вона підкреслила, що відстоювати інтереси місцевого самоврядування потрібно на всіх рівнях, а для цього важливо згуртуватись у лавах однієї політичної сили. «Я вважаю, що нам, людям місцевого самоврядування, вчителям, лікарям, людям з досвідом, які свідомо залишилися за бортами білбордів, які висять «хто високо, а хто вище» треба гуртуватися. У  «Пропозиції», хоч це і політична партія,  немає політики як такої, тому вона близька нам.  У нас спільні цілі – сильне місцеве самоврядування», – каже Роксолана Джура.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia