МАНІФЕСТ “Наша пропозиція для України”

1. ПРАВДА ПРО МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

Що чекає на Україну, де кожні дев’ять із десяти громадян безпросвітно бідні, кожні чотири із п’яти не мають заощаджень, а війна і бездарні реформи відняли у людей останнє?

Що чекає на Україну, де центральна влада підтримує великий бізнес, скорочуючи субвенції громадам на освіту, медицину, соціальне забезпечення?

Правда одна.

У нашої країни немає майбутнього, поки в ній панують тотальна несправедливість, бідність і хаос: панівний клас насолоджується безкарністю, а решта громадян позбавлені майже всіх прав і свобод – від права на рівність перед законом до прав на охорону здоров’я та гідний рівень життя.

2. ДЕРЖАВА «ЗНИЗУ ВГОРУ» – ЄДИНИЙ ШЛЯХ ДО МАЙБУТНЬОГО

Немає сенсу міняти кадри у бардаку, який виник тридцять років тому в результаті розпаду радянської системи.

Три революції не змогли відірвати від годівниці кубло паразитів, сила яких – у круговій поруці кумівства та корупції. «Нові обличчя» просто вливаються у панівний клас.

І не можна скасувати олігархів і номенклатуру рішеннями органів державної влади, які у них під контролем.

Нам допоможе лише справжня соціальна революція – всі громадяни повинні стати новим «панівним класом».

А для цього історія знає лише один шлях: влада повинна будуватися «знизу вгору».

Державу треба поставити, нарешті, на ноги.

Це можемо зробити тільки ми разом.

3. ТРИ СВОБОДИ ДЕРЖАВИ МАЙБУТНЬОГО

СПРАВЕДЛИВІСТЬ: це свобода і рівність можливостей громадян, рівна винагорода за рівні діяння, від оплати праці до покарання за провину. Правила однакові для всіх.

ДОБРОБУТ: такий розподіл суспільних доходів і багатства, щоб усі громадяни були вільними від скрути, невігластва, страху втратити засоби для існування.

ПОРЯДОК: можливість громадян контролювати своє життя, брати участь в ухваленні рішень, свобода від насильства, беззаконня, несправедливого суду.

4. ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ: ВЛАДУ – ГРОМАДАМ!

НАША ПРОПОЗИЦІЯ

– СУБСИДІАРНІСТЬ: чіткий РОЗПОДІЛ ПОВНОВАЖЕНЬ між прямою демократією громадян, місцевим самоврядуванням та державною владою. Проблеми слід розв’язувати там, де вони виникають, якщо тільки вони не стосуються всієї країни.

– ПРЯМА ДЕМОКРАТІЯ: щоденна участь громадян в управлінні громадою, контроль над владою через референдуми, громадські ради, збори та інші механізми на рівні громад і країни.

– РЕАЛЬНЕ САМОВРЯДУВАННЯ: передача повноважень – на рівень громад, від обрання мирових суддів і очільника муніципальної варти до контролю над екологією.

– ЄДНІСТЬ УКРАЇНИ: ЗАКОН, БЕЗПЕКА ТА СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ. Центральна влада повинна опікуватися питаннями національної стратегії, законів та їх дотримання, безпеки і оборони, забезпечувати за допомогою субвенцій місцевому самоврядуванню рівний доступ усім громадянам до гідної медицини, освіти, соціального забезпечення.

– МОДЕРНІЗАЦІЯ І ПРОГРЕС: повернення природних багатств і стратегічних підприємств під контроль усіх громадян, управління цими активами через державно-приватне партнерство, наукова і промислова політика, реіндустріалізація – на рівні країни та громад.

5. МИ – ЛЮДИ ПРОПОЗИЦІЇ

Ми не номенклатура й «еліта», не влада на Печерських пагорбах і не «опозиція», що мешкає там же.

Ми не «коти в мішку» з «новими обличчями», для яких похід у владу – весела пригода без зобов’язань перед виборцями.

Ми не «технократи», які якісно, зі знанням справи закривають школи і лікарні, підвищують тарифи, продають землю.

Ми – конструктивна більшість українського суспільства.

Ми – люди пропозиції, професіонали із цінностями і принципами. Наші пропозиції засновані на знаннях, досвіді та пріоритеті суспільного блага, а не особистого збагачення.

Ми – представники місцевого самоврядування, які вміють розв’язувати проблеми там, де вони виникають.

Ми – жителі українських громад, які тримають на собі державу.

Ми закликаємо об’єднатися всіх людей доброї волі, які розуміють, перед якою страшною прірвою стоїть Україна. І юних мрійників, і людей зі шрамами, які знають, що таке життя і відчувають відповідальність.

Об’єднатися, щоб піднімати країну на ноги, «знизу вгору».

Почавши з місцевих виборів цієї осені.

Хто, як не ми, коли, якщо не зараз!

Ми не партія влади і не опозиція.

Ми – ПРОПОЗИЦІЯ.

Наше гасло: «ВЛАДУ – ГРОМАДАМ!».

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia