Майбутнє медицини – в приватно-державному партнерстві – професорка-пропозиціонерка Світлана Мороз

Світлана Мороз, депутатка Дніпропетровської облради, фракція ПП “Пропозиція”

Заслужена лікарка України, професор, доктор медичних наук, завідувачка обласним психосоматичним центром лікарні ім. Мечникова та депутатка Дніпропетровської облради від ПП “Пропозиція” Світлана Мороз під час чергового засідання ПРОпозиціонери Клубу озвучила власне бачення розвитку медичної галузі в Україні – як державної, так і приватної.

Лікарка-пропозиціонерка вважає, що будувати партнерство бізнесу і медицини можна навіть на первинному рівні надання медпослуг. На її думку, це вигідно для держави, оскільки до роботи через Національний центр здоров’я залучаються всі лікарі, які надають допомогу, в тому числі, і незахищеним верствам населення. Така співпраця спрямована і на підвищення професійного рівня самих медиків – конкуренція змушує їх самовдосконалюватися.

“Медицина не може бути стовідсотково орієнтована тільки на прибуток. Бо це все-таки порятунок життя людей і потрібно про це не забувати. Державна медицина – це необхідність, а приватна – це медицина бажана, це медицина дорога. Тому держава повинна оплачувати ургентну медицину обов’язково, а усе інше, що не стосується соціальної медицини, цілком може бути приватним. То ж на мій вигляд, майбутнє медицини – в приватно-державному партнерстві. На цьому наполягає і партія “Пропозиція”, яку я представляю. Загалом же моя позиція така: давати лікарям ліцензії, можливості вчитися, купувати обладнання в лізинг і не заважати. І в цьому запорука успішної реформи цієї галузі”, – заявила представниця «Пропозиції» у Дніпропетровській облраді.

Світлана Мороз також схвально відгукнулась про ініціативи влади закласти в держбюджет-2022 новий розмір заробітної плати для медиків державних закладів. З 1 січня вони мають зрости до 13500 грн для середнього медичного персоналу і 20000 грн – для лікарів. На думку депутатки, лікарі не можуть заробляти на рівні різноробочих. Саме тому такі плани мають стимулювати професіоналів працювати не лише в приватних закладах, де платять конкурентну на ринку платню, а й у державних чи комунальних лікарнях та поліклініках.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia