Кропивницький – за співфінансування закладів профтехосвіти із правом залучення приватних інвестицій – співзасновник «Пропозиції» Андрій Райкович

Андрій Райкович, міський голова Кропивницького, співзасновник ПП “Пропозиція”

Напередодні Дня працівників професійно-технічної освіти , який в Україні відзначають 2 жовтня, міський голова Кропивницького пропозиціонер Андрій Райкович розповів про власне бачення її розвитку та висловив пропозиції щодо вдосконалення моделі цього напрямку освіти.

З реформою децентралізації на міста поклали обов’язок фінансувати професійно–технічні училища, проте без можливості розпоряджатися їхнім майном, втручатися у навчально–виховний процес, розповів один із лідерів партії «Пропозиція». Бюджет Кропивницького покриває 84% цих видатків – за рахунок державної субвенції виплачується лише зарплата вчителям загальноосвітніх дисциплін. Оплата праці решти викладачів, майстрів виробничого навчання, техперсоналу, а також енергоносіїв, стипендій, харчування, утримання, соціальні виплати – все це тепер сфера відповідальності місцевої громади. Тож при формуванні, приміром, річного бюджету на 2020 рік через цю ситуацію місто мало в освіті нестачу коштів у 24 мільйони, нагадав Андрій Райкович.

«Водночас, більшість дітей у цих закладах – з області, з Кропивницького лише 40%, і не факт, що вони навчаються за спеціальностями, які справді затребувані на місцевому ринку праці. Ми не можемо впливати на зміст навчальних планів або перелік спеціальностей, за якими готують фахівців заклади, які майже повною мірою фінансує місто. Ми утримуємо будівлі, які нам не належать. Тож оптимальною моделлю, на мою думку, могло б стати справедливе співфінансування закладів профтехосвіти із правом залучення приватних інвестицій – щоб у якісну підготовку потрібних фахівців могли вкластися також приватні компанії. Хочеться вірити, що під час підготовки нового закону про професійно-технічну освіту будуть враховані потреби місцевих громад та реального сектору економіки», – зазначив співзасновник «Пропозиції».

Нагадаю, ця теза також прописана у програмі партії. А Андрій Райкович активно підтримує розвиток професійно-технічної освіти. Приміром, у вересні у Кропивницькому на базі НВО «Мрія» почав роботу сучасний міжшкільний ресурсний центр трудового навчання.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia