Кропивницький має кейс вирішення сміттєвої проблеми за рахунок небюджетних коштів – голова фракції ПП «Пропозиція» у райраді Олександр Вергун

Олександр Вергун, голова фракції ПП «Пропозиція» у Кропивницькій районній раді

Пропозиціонер розповів, як обласний центр реалізовує екологічну політику за рахунок переробки відходів і за рахунок чого зменшується площа сміттєвого полігону.  

Досвід Кропивницького може стати в нагоді й іншим невеликим містам із схожою специфікою, відмінною від міст-мільйонників, вважає депутат райради та заступник міського голови Андрія Райковича Олександр Вергун. Існуючі на сьогодні рішення не можуть забезпечити рентабельну роботу сміттєпереробного заводу із тією кількістю відходів, які продукує обласний центр Кіровоградщини, для них вона є замалою.

«Тому ми пішли шляхом модернізації наявного полігону – приватне підприємство, яке займається збором і вивезенням сміття в Кропивницькому, вклало 1,9 млн євро в будівництво біогазової станції на міському сміттєзвалищі. По всій площі полігону пробурені свердловини, вкладені трубопроводи. Американська установка забирає газ, який спалюється, рухаючи турбіну, яка виробляє електроенергію. Це зелений тариф, окрема економіка. Але для міста – це інвестиція в екологію, люди цим більше не дихають. Крім того, встановлено сортувальну станцію, завезено каліфорнійських черв’яків, які поїдають органічні відходи, після чого територію рекультивують, площа звалища зменшується», – розповів лідер «Пропозиції» в Кропивницькій райраді.  

Водночас він розповів про плани замінити відкриті контейнерні майданчики у мікрорайонах на сучасні, підземні. Для цього влада міста вже працює з інвестором.

«У більшому масштабі перспективним для малих міст є створення «кущових» сміттєпереробних заводів. Вони обслуговуватимуть потреби кількох населених пунктів, розташованих у межах тієї чи іншої території, та в сукупності здатних завантажити потужності цих підприємств. Такі рішення вже обговорюються на рівні держави, зокрема, в рамках Конгресу місцевих і регіональних влад. І ми сподіваємося на перехід цих обговорень у площину практичної реалізації в найближчі роки», – додав Олександр Вергун.

Нагадаємо, до президії Конгресу, який запрацював у червні 2021 року, увійшли співзасновники партії «Пропозиція» – міський голова Дніпра Борис Філатов та Житомира Сергій Сухомлин. Їх обрали заступниками голови Палати місцевих влад. За словами Президента України Володимира Зеленського, Конгрес місцевих та регіональних влад є важливим майданчиком для взаємодії центральної влади та місцевих громад. Усі проблеми, які порушуються на засіданнях Конгресу місцевих та регіональних влад, показав свою ефективність, адже вони поволі вирішуються.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia