Кропивницькі пропозиціонери просять Верховну раду ратифікувати Стамбульську конвенцію для боротьби з домашнім насильством

Катерина Колтунова, громадська діячка, депутатка Кропивницької міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Співголова депутатської групи «МФО «Рівні можливості» Кропивницької міськради, експертка-консультантка Фонду народонаселення ООН з питань розбудови муніципальної системи запобігання та протидії домашньому  насильству, депутатка фракції «Пропозиція» Катерина Колтунова в ефірі ПРОпозиціонери Клубу розповіла про те, як у Кропивницькому вирішують проблему домашнього насильства та озвучила власні пропозиції.

В Міжнародний день боротьби з домашнім насильством Кропивницька міська рада проголосувала за звернення до Президента і Верховної Ради України щодо необхідності ратифікації Стамбульської конвенції, повідомила пропозиціонерка. На її думку, українське законодавство зараз максимально виважене і майже відпрацьоване щодо протидії домашньому насильству. Але існує необхідність синхронізації цієї роботи з Європою.

«Нинішній рік у нас знаковий в питанні протидії домашньому насильству, ми здійснили своєрідний квантовий стрибок. Тому що ми отримали від Фонд народонаселення ООН серйозне фінансування в цьому напрямку. Ми також отримали субвенцію на капітальний ремонт приміщення для притулку для постраждалих і створення мобільної бригади реагування. Це сталося тому, що в міськраді під керівництвом міського голови Кропивницького і співзасновника партії «Пропозиція» Андрія Райковича є політична воля, є потужний депутатський корпус, 14 депутаток з різних політичних сил об’єднались у  міжфракційному об’єднанні «Рівні можливості». І питання, яке дуже гостро стояло з 2018 року, починає вирішуватися», – розповіла Катерина Колтунова.

В питанні саме запобігання насильству пропозиціонерка виділила головну проблему – українську ментальність. Адже в суспільстві, на її думку, відбувається споконвічне толерування насильства. І фрази «б’є – значить любить», «я тебе породив, я тебе і вб’ю», «сама винна» досі вважаються нормою.

«Моя пропозиція полягає в наступному: для того, щоб ми могли протидіяти, відбудовувати всю систему і формувати безпечний простір в наших громадах, треба вибудовувати нульову толерантність і нетерпимість до насильства. А це все відбувається через комунікацію громади, через лідерів думок, які транслюють ці меседжі. Окрім того, це матиме і економічний ефект. Бо обслуговування наслідків насильства коштує державі 208 млн. доларів на рік. А кожні 10 гривень, інвестовані в превенцію насильства, економлять нам 2000 гривень на виході», – резюмувала представниця «Пропозиції» в Кропивницькій міськраді.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia