Команда «Пропозиції» за участі Бориса Філатова завершила перший етап туру регіонами в Івано-Франківську

19 вересня команда «Пропозиції», за участі Бориса Філатова,  завершила перший етап туру регіонами України в Івано-Франківську. Тут презентували кандидатів, які ітимуть в органи місцевого самоврядування.

«Протягом останнього тижня ми побували на Житомирщині, Рівненщині, Львівщині, Закарпатті – скрізь є люди, готові боротися за свої громади, за їх розвиток, ми з усіма знаходимо спільну мову, адже у нас у всіх однакові проблеми. І в нашому об’єднанні  – сила. Ми не будемо чекати подачок з гори, не будемо з жахом думати, які ще дурниці там придумають, ми будемо самі формувати порядок денний, адже ніхто краще за нас не знає, що потрібно нашим містам, селищам і селам», – розповідає  міський голова Дніпра Борис Філатов.

У кожного регіону є своя специфіка, і лише місцеве самоврядування знає, як можна її використати на користь громаді, наголошує заступник голови Всеукраїнської асоціації громад, член Політради «Пропозиції» Іван Фурсенко.

 «У центрі не знають проблем людей на місцях. У  села взагалі ніхто не виїжджає. Центральна влада бачить тільки ті села, які знаходяться на околицях великих міст і розглядає їх винятково через призму земельних ділянок, до яких сільські ради не мають відношення, адже землі, які лежать за межами населених пунктів, ідуть через Держгеокадастр. Звідси на околицях виростають шістнадцятиповерхові будинки, звідси проблеми з каналізацією,  і місцева влада на це не може впливати. Так не повинно бути, це хаос в управлінні країною», –  каже Іван Фурсенко.

На Івано-Франківщині  партійний осередок «Пропозиції» очолив голова Асоціації вівчарів Василь Стефурак, який за останні роки добився відродження традиційного для Карпат ремесла – вівчарства.

«Я ніколи не був у партійності, я не хочу ніяких партій, але я хочу змін у своїй країні. Мені набридло, що за великими гаслами стоять шкурні інтереси. А нам треба будувати державу, в якій буде комфортно жити від гір Карпат до степів Донбасу, від Чернігова до Криму. Україна різноманітна, прекрасна у різності культур, і я впевнений, що коли ми відродимо внутрішній туризм кожен зможе побачити цю всю красу і велич нашої держави. Але зараз у нас проблеми з управлінням країною, воно нагадує перевернуту піраміду, коли купка людей на горі нав’язують всім своє бачення, того Україну і хитає зі сторони в сторону. Піраміда не може стояти на одному куті, її треба поставити правильно, опершись на місцеве самоврядування», – підкреслив Василь Стефурак.

Громади повинні врешті-решт отримати право розпоряджатися своїми землями, майном, ресурсами, – впевнений кандидат на посаду міського голови Печеніжинської ОТГ Дмитро Чорний, який працює в органах місцевого самоврядування з 90-років і чудово знає про усі проблеми громад.

«Нам треба відстояти місцеве самоврядування, щоб люди на місцях, у селах, селищах дійсно відчули, що вони управляють своєю землею, майном, лісами. Ми не маємо чекати  поки якийсь «дядя» нам дасть гроші. Нам потрібні повноваження. Треба розробити план розвитку громади, бо зараз у нас іде популістика, що центр громади має розвиватися, а усі навколишні села, як хутірки: можуть існувати, а можуть не існувати. Це не правильно, люди всюди живуть однакові, і не правильно будувати палаци в одному місці,  а на інших не звертати уваги», – говорить Дмитро Чорний.

Нагадаємо, «Пропозиція» висуватиме своїх кандидатів на місцеві вибори у 97 містах і 109 ОТГ. Претенденти від партії йтимуть на вибори в 21 області.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia