Команда «Пропозиції» за участі міського голови Дніпра Бориса Філатова відвідала Рівненщину

Зношена критична інфраструктура, відсутність реальних прав місцевого самоврядування – по всій країні у громад схожі проблеми. Згортання децентралізації відчувається уже навіть у невеличких селах. Центральна влада не хоче чути  місцеве самоврядування.

Про це йшлося під час візиту команди «Пропозиції» за участю міського голови Дніпра Бориса Філатова на Рівненщину.

«Ми спілкуємося з людьми по всій країні і знаходимо спільну мову. Ми дивимось в очі людям, які дійсно хочуть розвивати громади, а не скаржитися і шукати відмовки, і розуміємо, що нам просто необхідно показати феномен об’єднання – україномовних і російськомовних, незалежно від конфесій. Наша мета – відстояти  права місцевого самоврядування у всеукраїнському порядку денному», – говорить Борис Філатов.

У Вараші команду «Пропозиції» представив секретар Вараської міської ради Олександр Мензул.

«Я обрав для себе «Пропозицію», бо це однозначно проукраїнська політична сила, і на відміну від інших партій, які формують свою політичну стратегію навколо Києва, – зосереджена на проблемах громад», – каже  Олександр Мензул.

Саме Олександр Мензул став тією людиною, яка одразу зрозуміла переваги децентралізації і доклала зусиль для створення ОТГ у Вараші, розповідає заступник голови Всеукраїнської асоціації громад, член Політради «Пропозиції» Іван Фурсенко.

Slider image

«Олександр Мензул одним із перших зрозумів можливості децентралізації і зумів донести до навколишніх сіл, що це вигідно і для міста, і для розвитку сільських територій. Адже Вараш – місто енергетиків, на його території АЕС, яка сплачує чималі кошти в бюджет», – говорить Іван Фурсенко.

Представник «Пропозиції» у  Володимирецькій селищній ОТГ Ілля Дацький переконаний, що сильну Україну можна збудувати лише на фундаменті сильного місцевого самоврядування.

«Пропозиція» –  незаплямована політична сила, яка  об’єднує місцеве самоврядування,  і саме за цим  майбутнє», – каже Ілля Дацький.

Центральна влада має зрозуміти, що не можна з Києва контролювати кожен крок людей на місцях,  це щонайменше неефективно, впевнений голова Рівненської обласної організації партії «Пропозиція» Назарій Поліщук.

«Центральна влада і ця, і усі, які були до неї, робили усе аби місцеве самоврядування було від неї залежним. Вона має вплив на усі гілки влади: законодавчу, виконавчу і судову, їм зараз особливо з монобільшістю не вистачає лише місцевої влади. На мій погляд, лідери місцевого самоврядування зараз мають довести, що це – інша гілка влади, і що з громадами треба рахуватися, і однозначно від цього буде користь для всієї України», – говорить Назарій Поліщук.

Команда «Пропозиції» уже побувала на Житомирщині,  і найближчими днями відвідає Львівщину, Івано-Франківщину та Закарпаття.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia