Іван Фурсенко: Заява президента про передачу землі громадам – це просто популізм

Заява президента, що 26 жовтня усі новостворені громади отримають землі в комунальну власність – це просто популізм напередодні виборів. В указі, який він підписав, насправді цього немає.

Про це заявив  в ефірі телеканалу «NewsOne» перший заступник Всеукраїнської асоціації громад, лідер виборчого списку  партії «Пропозиція» до Київської облради Іван Фурсенко.

«Якщо ми відкриємо його указ і прочитаємо, то там виключно посилання до Верховної Ради і до Кабінету Міністрів посилити, інтенсифікувати і так далі», – говорить Іван Фурсенко.

Він підкреслив, що для того, аби 26 жовтня громади отримали землі, мали би бути прийняті рішення парламенту і уряду.

«Засідання уряду нічого не передало, Верховна Рада не збиралася. Щоб передати землі – треба прийняти закон України. Чому він говорить, що з  26 жовтня усе місцеве самоврядування уже отримає землю? Ніяких реальних кроків, тобто юридичних документів, з якими ми могли б ознайомитися і фахово говорити, немає. Це популістична заява», – каже Іван Фурсенко.

За його словами, 2 млн га землі власності, про які говорить президент і які мають отримати громади, це далеко не вся державна земля сільськогосподарського призначення.

«Державна земля сільськогосподарського призначення є не тільки в Держгеокадастрі, який каже, що значну її частину уже розтягнули. Є Міністерство оборони, в якого є військові полігони, які повинні використовуватись для військових навчань, а насправді там вирощують пшеницю і  продають її.  У нас є Національна академія аграрних наук, в якій невідомо що відбувається, і в якій так само «тане» земля  –  з одного мільйона га за останні 10 років залишилось приблизно 500 тисяч гектарів. У нас є Міністерство інфраструктури і землі навколо колій. Ніде у цих державних установ немає правонаступних документів», – говорить Іван Фурсенко.

Він переконаний, що держава не здатна навести лад у земельній сфері, це можна зробили лише, якщо весь облік земель буде  передано на базовий рівень – у громади.

«Держава не спроможна це зробити. Вона зможе навести лад винятково, коли переверне парадигму управління всіма земельними ресурсами і надрами на сторону громад, на сторону місцевого самоврядування і на сторону людей», – говорить Іван Фурсенко.

За його словами, окрім популістичних заяв у земельному питанні, нічого не змінюється, про референдум, який обіцяли при прийняті земельного закону, уже навіть не йдеться.

«Навіть в опитування президента не включили болючі моменти, які цікавлять громадян України», – наголосив Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia