Іван Фурсенко: Щоб громади стали спроможними, парламент має проголосувати за земельну децентралізацію

Щоб зробити громади спроможними та навести лад у земельних відносинах –  потрібно завершити земельну децентралізацію. Про це неодноразово заявляли і президент, і парламент, і уряд. Аби це стало реальністю, парламент має ухвалити законопроєкт № 2194.

Про це заявив перший заступник керівника  виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад, член політради партії «Пропозиція» Іван Фурсенко.

«У законопроєкті № 2194 закладені ключові і вкрай важливі перетворення не тільки для земельної реформи, а і для реформи децентралізації», – говорить Іван Фурсенко.

Він підкреслив, що земля – це  основне національне багатство для українського народу, а український народ – це 1470 громад, а не два десятки чиновників в обласних кадастрах.

«Надзвичайно важливо, щоб передача земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність територіальних громад була закріплена законом № 2194», – каже Іван Фурсенко.

За його словами, прийняття цього законопроєкту невідворотно збільшить надходження до місцевих бюджетів від орендної плати.

«Органи місцевого самоврядування  зможуть здійснювати зміну цільового призначення ділянок та затверджувати детальні плани територій. За попередніми розрахунками,  надходження  в місцеві бюджети зростуть на  4,5 млрд грн щороку. Звісно це сприятиме розвитку громад», – говорить експерт.

На його думку, відкритість даних та прозорість земельних процедур повинні стати запорукою успішного розвитку територій.

«Законопроєктом передбачається надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних. Також скасовуються зайві дозволи  та дублювання процедур, перевірки документації із землеустрою», – каже Іван Фурсенко.

Він підкреслив, що це зекономить час та кошти людей і компаній.

«Лише у результаті скасування державної експертизи землевпорядної документації та погодження проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки суб’єкти не витрачатимуть додаткових 20 днів та 5 днів відповідно. Вони  зможуть зекономити чималі грошові кошти. Окрім того, таке наболіле питання про межі громад буде вирішуватись шляхом запровадження чіткого, організаційно простого та незатратного механізму встановлення і фіксації у Державному земельному кадастрі меж громад, у тому числі ОТГ», – говорить Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia