Іван Фурсенко розповів спостерігачам від Ради Європи про тиск центральної влади на місцеве самоврядування

Забезпеченням заходів з недопущення поширення коронавірусної хвороби у день голосування повністю займаються органи місцевого самоврядування. Держава знову переклала відповідальність з себе на громади.

Про це розповів перший заступник Всеукраїнської асоціації громад, член політради партії «Пропозиція» Іван Фурсенко під час онлайн зустрічі зі спостерігачами і представниками Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, які запрошені спостерігати за проведенням місцевих виборів в Україні.

Під час конференції  обговорили нововведення до національного  виборчого законодавства, дотримання гендерної квоти при формуванні списків, введення грошової застави для кандидатів  та  політичний тиск з боку центральної влади на органи місцевого самоврядування.

«Хочу окремо наголосити на протизаконних діях окремих ДВК, які не реєстрували і не допустили до виборів не владні політичні партії, при цьому масово  реєструючи «клонів» чинних міських голів», -зазначив Іван Фурсенко.

Іван Фурсенко також зауважив, що центральна влада, заборонивши соцпрацівникам бути членами дільниць не від правлячої партії, не забезпечила підготовки нових членів дільниць, що може позначитися на якості проведення виборів, особливо у сільській місцевості.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia