Іван Фурсенко: Партія «Пропозиція» вимагає не скасовувати земельний податок для «Укрзалізниці»

Партія «Пропозиція» виступає проти чергової абсурдної законодавчої ініціативи, яка пропонує звільнити АТ «Укрзалізниця» від сплати земельного податку, і таким чином пограбувати місцеві бюджети на 5 млрд гривень.

Про це заявив перший заступник Всеукраїнської асоціації громад, член політради «Пропозиції» Іван Фурсенко.

«Ми проти прийняття законопроєкту 4101-д, який передбачає внесення змін до Податкового  кодексу і звільнення «Укрзалізниці» від сплати податку на землю. Центральна влада вчергове хоче залізти в кишені муніципалітетам і позбавити їх фінансових ресурсів. Ця ініціатива ще страшніша за намір скасувати акциз на пальне. Найбільше постраждають вузлові містечка, а ще більше села – для них це буде просто катастрофа», – сказав Іван Фурсенко.

Іван Фурсенко наголосив, що прийняття такого рішення суперечитиме законодавству.

«Згідно з Конституцією, якщо місцеві бюджети позбавляють якогось джерела доходів, їм мають бути надані так звані компенсатори, тобто інша ресурсна база, з якої можна отримати ці ж надходження. Але цього немає. Це пряме порушення ст.142 Конституції України. Цю ініціативу навіть Мінфін не підтримав», – пояснює Іван Фурсенко.

В «Пропозиції» підкреслюють, постраждає передусім галузь освіти і медицини, що в умовах пандемії може обернутись трагічно.

«Треба розуміти, що забравши 5 млрд в органів місцевого самоврядування, влада забирає їх в освітян і медиків. У громад не буде коштів на доплати лікарям, купівлю медикаментів, кисню для лікування хворих на ковід. Десятки тисяч медиків та освітян залишаться без грошей», – говорить Іван Фурсенко.

На думку Івана Фурсенка,  успішність державного підприємства має визначатися не пільгами, а якісним менеджментом.

«Знаєте, якби вони були бідні – це ще хоч якось можна було б пояснити. Але, вибачте, у них величезні зарплати, особливо в наглядових радах. І зараз  медики, які на передовій боротьбі з епідемією, залишаться без грошей, а керівництво «Укрзалізниці» за зекономлені кошти вчергове випише собі космічні премії», – каже Іван Фурсенко.

В партії «Пропозиція» висловлюють побоювання, що ця ініціатива може мати винятково «шкурний» земельний інтерес.

«Звільнення від плати за землю потрібне керівництву  «Укрзалізниці» для виведення з-під обліку земель для подальшого їх дерибану. Вже зараз підприємство закрило велику кількість своїх підрозділів у містах, селищах і селах. Тепер їм терміново треба розпродати цю землю», – говорить Іван Фурсенко.

За словами Івана Фурсенка, підтримка  стратегічного державного підприємства – це прямий обов’язок центральної влади, а не місцевого самоврядування.

«У всьому світі залізниця отримує з  держбюджету компенсації за пасажирські перевезення. Ні в кого не виникає думки лізти в карман муніципалітетам. Центральна влада мусить припинити наступ на  місцеве самоврядування, особливо в такі тяжкі часи», – переконаний Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia