Іван Фурсенко: Члени ДВК докидали бюлетені після закриття дільниць і фальсифікували результати виборів

Вперше на місцевих виборах для скупки голосів у сільській місцевості були задіяні так звані «сітки». Раніше  такого не було. Зараз це характерно для сіл, які примусово приєднали до міст.  Кандидати від партії «Пропозиція» фіксували численні спроби підкупу голосів.

Про це розповів в інтерв’ю перший заступник Всеукраїнської асоціації громад, член політради «Пропозиції» Іван Фурсенко.

«Вибори були дуже брудними. Ми фіксували підкуп виборців, працювали так звані «сітки», особливо це нахабно робилося у Дніпрі. Більше того ми вперше побачили мережі для скупки голосів у сільській місцевості. Про ці порушення менше говорили в день виборів, бо там немає навіть інтернету нормального, щоб всі ці дії можна було одразу знімати і стрімити», – говорить Іван Фурсенко.

За його словами, по всій Україні члени комісій не завжди роздруковували біографії кандидатів.

«Це проблема загальнонаціонального характеру, десь вибірково не вивішували, десь взагалі ні про кого не було інформації», – каже Іван Фурсенко.

А власне  фальсифікації почались уже після закриття дільниць.

«Ми отримуємо численні сигнали про докидання бюлетенів членами дільниць. Про Петропавлівську Борщагівку, яка об’єднувалась із Софійською, говорять уже навіть центральні канали. Там уже після виборів члени сільської ради самостійно заповнюють бюлетені з купою паспортів і підвищують явку», – говорить Іван Фурсенко.

На Житомирщині  в селі Рудня Іванівська під час передачі бюлетенів у ТВК виявилась рекордна явка – понад 85%, і 90% проголосували за одну партію.

«При перевірці документів і бюлетенів виявилось, що багато з них заповнені однією рукою, на корінцях немає підписів виборців. Ці дані уже передано до правоохоронців», – говорить Іван Фурсенко.

На Івано-Франківщині  в одній лише Печенігівській громаді поліція відкрила 11 кримінальних справ по заявах «Пропозиції».

«Ми очікуємо, що правоохоронні органи будуть вести неупереджені розслідування», – говорить Іван Фурсенко.

За його словами, попри численні порушення і спроби фальсифікацій, «Пропозиція» отримала на виборах високий показник довіри людей.

«Приємно, коли наші лідери – співзасновники партії в переважній більшості перемагають у першому турі, і в міські та обласні ради заходить велика кількість наших депутатів. Є успіхи і в інших областях, ми будемо присутні в багатьох інших органах місцевого самоврядування різного рівня.  Для молодої партії – це гарний результат. Нам є куди рухатись далі. Зараз головне  – захистити голоси своїх виборців, щоб ЦВК оголосила дійсно ті результати, які ми отримали», – підкреслив Іван Фурсенко.

Нагадаємо, партія «Пропозиція» висунула своїх кандидатів у 97 містах і 109 ОТГ в 21 області.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia