Іван Фурсенко: Бюджет 2021 – це бюджет централізації

Бюджет на 2021 рік – це бюджет централізації, але аж ніяк не децентралізації.  Держава витягує всі соки з місцевого самоврядування, і фактично з людей, які проживають у громадах, і хоче лише самостійно, цілеспрямовано фінансувати ті об’єкти, на відкриття яких потім можна буде приїхати і перерізати стрічку президенту, прем’єру чи ще комусь, хто знаходиться у керма держави.

Про це заявив в ефірі телеканалу «ЗІК»  перший заступник Всеукраїнської асоціації громад, лідер виборчого списку партії «Пропозиція» до Київської обласної ради Іван Фурсенко.

«Навіть акцизний податок на пальне держава взагалі викреслює і його не буде. А це були надходження для 500-та невеличких громад – сіл, селищ, міст, де стояли автозаправочні станції. Ці  кошти, які йшли не лише на будівництво доріг, а й на місцеве самоврядування ефективно спрямовували і на боротьбу з коронавірусом, і допомогу лікарям, освітнім закладам», – каже Іван Фурсенко.

За його словами, центральна влада не хоче передавати вирішення фінансових питань на місця з політичних мотивів, щоб через губернаторів у «ручному режимі» їх розподіляти за принципом лояльності до неї.

«На сьогодні, на превеликий жаль, і Кабінет Міністрів, і Верховна Рада, розуміючи, що вони програють вибори, не бачить зацікавленості передавати фінансування власне радам на місця. Вони хочуть замкнути гроші на собі, щоб голови ОДА в «ручному режимі» могли розподіляти в тому числі і додаткові дотації на освіту, медицину і так далі», – говорить Іван Фурсенко.

Він підкреслив, що на відміну від прозорих місцевих бюджетів, де можна чітко прослідувати куди йдуть гроші, у держбюджеті знайти куди ділись кошти надзвичайно складно.

«Яскравий приклад:  атомні  електростанції сплачують у рік понад 400 млн грн екологічного податку, які мають іти громадам, де  розміщені АЕС. Але держава вилучає з цих коштів 260 млн і назад повертає тільки 140, і на пряме запитання, куди ж іде решта грошей ніхто не може дати відповіді», – каже Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia