Іван Фурсенко: Аби пережити потрясіння від пандемії та економічної кризи потрібна співпраця центру і регіонів

Без налагодження ефективної комунікації між центральною владою і місцевим самоврядуванням соціально-економічна ситуація в країні погіршуватиметься. Перед Україною стоять серйозні виклики, починаючи від глобальної пандемії та спровокованої нею економічної кризи і закінчуючи необхідністю владнати усі проблеми, які виникають при переході до життя в новому адміністративно-територіальному устрої.  Від того чи зможуть політики забути образи і вгамувати амбіції, знайти спільний шлях до компромісу залежить як зможе країна пережити потрясіння.

Про це написав у своєму блозі перший заступник керівника  виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад, член політради партії «Пропозиція»  Іван Фурсенко.

«Катастрофою може обернутись запровадження пільг на земельний податок для Укрзалізниці – понад 200 громад стануть дотаційними автоматично, хоча на сьогодні вони самодостатні. У бюджеті на 2021 рік взагалі не заклали інфраструктурної субвенції для розвитку громад. А у нас понад 400 новостворених  ОТГ були об’єднані примусово. Там елементарно треба збудувати ЦНАПи, треба приміщення для збільшеного штату виконавчого комітету, адже у них додались функції», – говорить Іван Фурсенко.

Він підкреслив, що без комунікації неможливо вирішити ці та інші проблемні  питання.

«З громадами, в яких живе менше 50 тисяч людей, сьогодні взагалі не спілкується ніхто. Та і з більшими містами особливого діалогу немає. Навіть у День місцевого самоврядування, коли традиційно останні 15 років проходили наради і на них  можна було поставити запитання щодо проблемних питань і уряд у всьому складі сидів і відповідав, у цьому році була лише імітація. Прем’єр-міністр виступив 5 хвилин і, пославшись на більш важливі справи, пішов. Так само просто виголосив промову профільний міністр, а керівники департаментів банально не компетентні відповідати на ті питання, які звучали», – каже Іван Фурсенко.

За його словами, є лише 2 сценарії розвитку подальших подій –  співпраця або протистояння.

«Зараз я бачу небезпечні тенденції, коли депутати від «слуг» на ефірах закидають тези, мовляв – ви обрали собі мерів, от з них і питайте. Питайте за все – за дороги, освіту і медицину. Але вони забувають сказати, що зарплати лікарям і вчителям платить держава, це її функція. Як і забувають сказати, що центральна влада системно забирає кошти  у місцевого самоврядування і  місцеві бюджети стають щороку меншими», – говорить експерт.

Він наголосив, такі заяви ведуть лише до нагнітання стосунків, але це шлях в нікуди і висловив сподівання, що все ж таки центральна влада піде шляхом співпраці.

«Хотілося б вірити, що президент, коли  озвучив намір реанімувати  Раду регіонального розвитку, говорив щиро. І що працювати вона буде не так як в минулому році, коли головними дійовими на заході були голови ОДА, а обрані людьми міські очільники сиділи на стільчиках, які доставили в останній момент, як і єдиний сільський голова, якого туди запросили. Побачимо, чи дійсно президент хоче налагодити діалог, чи це так і залишиться декларацією і постом у Фейсбуці», – говорить Іван Фурсенко.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia