Інвестиції, ефективний менеджмент і оптимізація – шляхи покращення медичної сфери від мера Кропивницького

Андрій Райкович, міський голова Кропивницького, співзасновник партії “Пропозиція”

Cпівзасновник партії «Пропозиція», міський голова Кропивницького Андрій Райкович поділився своїм баченням вирішення медичних проблем на муніципальному рівні. Адже ця галузь відіграє визначальну роль у формуванні здорової нації, а відтак впливає на тривалість життя українців. Тему еко-системи життя українців днями обговорювали на онлайн-засіданні члени ПРОпозиціонери Клубу.

В Україні багато років іде боротьба за те, щоб частка державного фінансування охорони здоров’я складала принаймні 5% ВВП. Хоча це – вдвічі менше середньосвітового показника, констатував мер-пропозиціонер. У Кропивницькому, між тим, є ціла низка кейсів успішного вирішення питань у цій сфері власними силами, не чекаючи, коли додаткові можливості з’являться в держави.

“По-перше, це створення міського гемодіалізного центру у співпраці з німецькою фірмою Fresenius. Йдеться про майже 20 мільйонів гривень залучених європейських інвестицій у реконструкцію приміщення та закупку обладнання, яке вже кілька років буквально рятує людей з нирковою недостатністю. Другий приклад – ефективна оптимізація. Замість утримання двох посередніх пологових будинки, ми інвестували у реконструкцію та обладнання і створили один надсучасний, з функціями пренатального центру, де працевлаштовані фахівці з обох колишніх. Звісно, це опосередкований показник, але у порівнянні з 2018р, коли ми закінчували облаштування нових відділень, у 2020р маємо в Кропивницькому вдвічі менший показник дитячої смертності. Нарешті, з приходом COVID, незважаючи на певні труднощі з наповненням міського бюджету на тлі зниження економічної активності через карантин, ми в ургентному порядку віднайшли близько 30 мільйонів гривень для створення надсучасного відділення легеневої терапії. Впевнений, завдяки його появі вдалося врятувати чимало життів”, – резюмував Андрій Райкович.

Це лише окремі приклади того, як, залучаючи інвестиції, оптимізуючи видатки та ефективно керуючи коштами громади, можна навіть з невеликим бюджетом розвитку 200-тисячного міста значно покращити ситуацію в медицині, реально збільшити якість і тривалість життя в межах конкретної громади. Власне, це стосується й доступної спортивної інфраструктури, як складової забезпечення можливості вести здоровий спосіб життя для широкого загалу, зазначив міський голова Кропивницького.

“Є й інші складові покращення ситуації із суспільним здоров’ям, такі, як, наприклад, екоконтроль, здійснення якого давно варто передати на місця – це прописано у виборчій програмі партії “Пропозиція”. Ми маємо говорити також про інструменти моніторингу якості продуктів харчування. Проте у цих питаннях без участі законодавців та інших структур центральної влади вже не обійтися”, – додав співзасновик партії професіоналів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia