Інтелектуальна міграція за кордон залежить від відповідальності держави і бізнесу – дніпровська пропозиціонерка Ю.Дмитрова

Юлія Дмитрова, заст. директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради, активістка ПП “Пропозиція”

Активістка ПП «Пропозиція» Юлія Дмитрова під час засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему «Інтелект на експорт. Як ми втрачаємо цінний актив» розповіла власний рецепт, як боротися з кадровим голодом в Україні.

Дніпро нині особливо гостро відчуває відтік кадрів в медичній галузі, зауважила під час виступу заступниці директора департаменту соцполітики Дніпровської міськради. І йдеться не лише про молодь, а й про кваліфікованих медпрацівників. Приміром, зараз масово почали звільнятися і переїжджати до Європи анестезіологи, які там мають попит і високу оплату праці. Усе через те, що реформи, розпочаті в Україні, рухаються занадто повільно. Бізнес майже не отримує стимули від держави, особливо в умовах коронакризи. І перетворюється на сферу, спрямовану виключно на самозбереження. Про створення нових робочих місць, соціальну відповідальність і стратегічне планування майже не йдеться, констатувала Юлія Дмитрова. До того ж, в Україні інфраструктура на років 20 – 25 відстає від сусідньої Польщі. Відтак у пересічного українця немає трьох важливих речей: достойних доходів, комфортного життя і впевненості у майбутньому.

«Відтак моя пропозиція полягає у наступному: держава має пришвидшити реформи в медицині і освіті, активізувати важливі інфраструктурні проекти. Це ключові речі, від яких залежить безпека і рівень життя людини, і які прописані у вигляді п’яти головних функцій центральної влади в програмі партії «Пропозиція». Водночас, місцеве самоврядування в Дніпрі вже давно включилося у всі процеси, бо ми, як ніхто, зацікавлені в кадрах – основі розвитку регіону. Бізнес же має затягнути ремені, але працювати на майбутнє: створювати робочі місця, активізувати навчання, відправляти на стажування за кордон, щоб люди бачили, як працюють там фірми, і поверталися з натхненням працювати і піднімати Україну», – резюмувала пропозиціонерка.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia