Інна Зеліско: Сучасна українська жінка перемагає кожен день

Доктор економічних наук, професор,

академік Академії економічних наук України,

професор кафедри менеджменту Державного університету телекомунікацій, віце-президент Асоціації хмелярів України,

член Президії ГО «Спілка жінок України», членкиня ГО «Київ наш».

Сучасна українська жінка перемагає кожен день. Вона з легкістю опановує будь-яку сферу діяльності, їй підвладні абсолютно усі науки та технології, її тендітна рука завжди на пульсі сучасності: усе контролює і всюди встигає.

Розвиток і прогрес суспільства, міста та країни уможливлюється прогресом освіти і науки.  Передові країни світу, які є сьогодні економічно успішними, мають досягнення в багатьох галузях та сферах життя, свій успіх будували в першу чергу, починаючи з освіти, науки та інновацій.

Мій життєвий шлях пов’язаний зі сферами освіти і  науки та бізнесу. 

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки, в Україні серед науковців – 45% жінок. Наша країна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу. Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше жінок-науковців у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук.

За усю історію існування Нобелівської премії лише 59 разів її присуджували жінкам, її лауреатками стали 58 жінок. Одну жінку – Марію Склодовську-Кюрі було нагороджено двічі: 1903 року у галузі фізики та 1911 року у галузі хімії.

Сьогодні в Україні жінки є успішними як  в освіті та науці,  так і у бізнесі.

Щодо власної історії успіху та перемог. Я з 5 років займалася музикою та народними танцями. Завжди була відмінницею, переможницею олімпіад та конкурсів. Закінчила з відзнакою музичну школу по класу фортепіано, коледж, інститут і захистила кандидатську дисертацію у 25 років та докторську дисертацію – у 40. Перемогами були і вступ дівчини з міста до сільськогосподарського інституту, склавши один письмовий іспит з математики на відмінно, тому що в Кам’янці-Подільському, в якому я народилася, економічний факультет був тільки у сільськогосподарському інституті, опанування технологій аграрного виробництва та проходження практик з рослинництва і тваринництва.

Завжди поєднувала викладацьку і практичну діяльності, тому що викладач і науковець без досвіда практичної діяльності – це нонсенс нашої дійсності в освіті та науці.   Була фінансовим директором ТОВ «Украгропром», директором ТОВ «Арткуїз», експертом Міжнародної сільськогосподарської організації (FAO) з питань аграрної політики і торгівлі. 

Зараз – віце-президент Асоціації хмелярів України, займаюсь відродженням галузі хмелярства в Україні, яка займала 4 позицію в світі та відстоюванням інтересів України на висококонкурентному світовому ринку продовольства.    

З цією метою я  підготувала Закон  України «Про  хміль та хмелепродукцію» в рамках імплементації Регламентів ЄС щодо якості аграрної продукції. Сьогодні цей закон розглядається у Комітеті  Верховної Ради України з питань аграрної  та земельної політики. На засіданнях робочих груп щодо цього закону я захищаю інтереси вітчизняних товаровиробників галузі, тому що стандарти якості в Україні по деяким позиціям вищі, ніж в ЄС. Таким чином, ми є конкурентами в Європі для інших країн. Також існує і всередині країни протистояння з боку пивоварних компаній, які зацікавлені використовувати імпортний хмельовий концентрат, який є хімічною речовиною та дешевшою сировиною, а не застосовувати якісний і натуральний український гранульований хміль, сертифікований у відповідності до вимог ЄС. Проте, я разом із нашими товаровиробниками наполегливо відстоюємо позиції української аграрно-промислової галузі як всередині країни, так за її межами та віримо в нашу перемогу.

    Жінка, яка перемагає, в першу чергу є висококласним фахівцем-професіоналом, яка доводить це щодня. Успішна жінка – науковець, жінка-керівник володіє такими якостями як витримка, терпіння, цілеспрямованість та самокритичність. Для того, щоб відчути, себе успішною та переможцем, ти повинна вміти насолоджуватись справою, яку робиш. Я дійсно насолоджуюсь своєю справою, коли пишу наукову статтю, готую аспірантів та докторантів до захисту дисертацій, викладаю студентам, вивчаю Регламенти ЄС та розробляю основні вектори розвитку Асоціації хмелярів України та виходу вітчизняних товаровиробників на ринки Європи та Азії.

      Формула успішної жінки переможиці – це  універсальне поєднання міцності характеру, витримки, цілеспрямованості, гострого розуму та безкінечного саморозвитку і водночас, жіночності, вишуканості, граційності, чарівності та мудрості. 

 Українська жінка – чудовий професіонал, вона вправляється у домашніх справах, дарує любов і увагу дітям, є міцною опорою для чоловіка, якого надихає та підтримує, надійною подругою та турботливою донькою. Вона здатна створювати, керувати та перемагати.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia