І.Фурсенко: Громади очікують перехід земельної галузі під їхній контроль


Іван Фурсенко, член політради партії «Пропозиція», заступник голови Всеукраїнської асоціації громад

Без ухвалення законопроєкту №2194 впровадження земельної реформи і запуск ринку земель залишиться під корупційними і тіньовими ризиками.

Про це заявив член політради партії «Пропозиція», заступник голови Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко, коментуючи початок розгляду відповідного документа Верховною Радою України. У ньому закладені ключові і вкрай важливі перетворення не тільки для земельної реформи, а і для реформи децентралізації. Бо громади отримають право контролювати цю галузь, вважає експерт.

«Земля – це основне національне багатство для народу. А український народ – це 1470 громад, а не два десятки чиновників в обласних кадастрах. Тому надзвичайно важливо, щоб передача земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність територіальних громад була закріплена законом. Законопроект 2194 невідворотно збільшить надходження до місцевих бюджетів від орендної плати (за попередніми розрахунками на 4,5 млрд грн щорічно), що сприятиме розвитку громад», – зауважив пропозиціонер Іван Фурсенко.

Документ передбачає надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних і скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою. Лише у результаті скасування державної експертизи землевпорядної документації та погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки заявники не витрачатимуть час та зможуть зекономити чималі кошти.

До законопроекту для підготовки його до другого читання та повторного другого читання надійшло 3128 пропозицій та поправок. Профільний комутет ВР пропонує врахувати 748 з них.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia