“Хаотичні атаки росіян на Миколаїв мали на меті залякати містян. Та нас це ще більше розгнівило” – голова фракції “Пропозиція” в облраді Андрій Волков

Андрій Волков, керуючий справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради
голова фракції партії “Пропозиція” у Миколаївській обласній раді

Миколаївський пропозиціонер Андрій Волков провів для журналіста національного видання Іспанії “El Mundo” екскурсію багатостраждальним містом і розповів, як Миколаїв протистояв російській агресії в найважчі місяці війни.

У центрі Миколаєва є лише один бізнес, який працює так, ніби нічого не сталося. Це квітковий ринок. Попри те, що торгові ряди були повністю знищені, а неподалік і досі можна розгледіти залишки вирви, люди швидко відновили роботу, розповів кореспонденту керуючий справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради. «Краса – незламна. Тож квіти в Миколаєві стали символом життя», – каже Андрій Волков.

«У ті перші дні ми блокували дороги на усіх напрямках,щоб ворог не міг наступати на місто. А наша 406 бригада, яка долею випадку не встигла ще до вторгнення відправити 16 потужних гармат на Донеччину, стала до героїчного захисту. Дев’ять місяців миколаївці тримали ворога біля воріт свого міста. Через потужний опір Росія вирішила бомбардувати місто вдень і вночі, щоб залякати містян. Але цим лиш ще більше нас розгнівила» 

Миколаїв – одне з тих міст-мучеників, яке найбільше постраждало від шаленої істерії Путіна, пише El Mundo. Проти нього були запущені сотні ракет С300, зенітних снарядів радянського виробництва, які росіяни використовували проти наземних цілей.

“До звільнення Херсона Миколаїв бомбардували майже кожен день: від 4 до 38 ракет. Під час рекордного обстрілу було 42, але частину збили. 31 липня 2022 року по одній лише вулиці росіяни випустили з десяток ракет. В той день загинув відомий аграрій, Герой України Олексій Вадатурський. Загалом торік з моменту повномасштабного вторгнення було лише 46 днів тиші”, – розповів Андрій Волков.

Проста прогулянка центром Миколаєва показує лють цих атак на об’єкти, які не мають військового інтересу. Адже постраждали насамперед житлові будинки, медустанови, освітні заклади. Словом, йдеться про військові злочини, резюмує у своїй статті іспанський журналіст Альберто Рохас.

Звільнення Херсона від російських загарбників у листопаді минулого року прямо означало порятунок відразу двох великих міст — Миколаєва та Одеси. Відкинувши окупаційні війська за Дніпро, росіяни так і не змогли захопити два найбільші порти на півдні України.

Попри те, що у місті досі великі проблеми з водою, а багато містян досі не повернулися додому, Миколаїв, який очолює співзасновник партії «Пропозиція» Олександр Сєнкевич, вже активно проводить реконструкцію пошкоджених будівель, насамперед соціального спрямування. До того ж, мер-пропозиціонер веде активну роботу з іноземними партнерами, аби залучити донорські кошти для відбудови обласного центру. У цьому йому активно допомагає місцева команда партії «Пропозиція». Лише у міській раді з 54 обранців 14 – пропозиціонери, які формують найбільшу фракцію. 7 висуванців партії представлені і в обласній раді.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia