Гроші на квартири та придбання дронів для військових – мер Житомира пропозиціонер Сергій Сухомлин розповів про результати сесії міськради

Сергій Сухомлин, міський голова Дніпра, співзасновник партії “Пропозиція”

Збільшення видатків по Програмі спротиву, зміна процедури виділення коштів для пришвидшення отримання квартир військовими, підтримка спорту. Такими були ключові питання порядку денного сесії Житомирської міської ради 15 березня. Мер-пропозиціонер також пояснив, навіщо міськрада закуповує безпілотники для військових на понад 12 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Найперше депутати збільшили фінансування Програми спротиву – це оборонні видатки, субвенція військовим частинам. Адже нині ця галузь вкрай важлива, розповів Сергій Сухомлин. Окрім того, депутати змінили формулювання для того, щоб пришвидшити отримання коштів для придбання квартир для військових. Адже такі видатки вважаються видатками третього рівня і фінансуються в останню чергу. Саме через це минулого разу надходження коштів довелося чекати півтора місяці. Нова ж процедура дозволить виплачувати гроші впродовж кількох днів.

Міський голова та співзасновник партії «Пропозиція», 16 депутатів від якої працюють у міськраді Житомира, пояснив, чому безпілотники купують за бюджетні кошти:

«Всі розуміємо наскільки важливо мати «Mavic», «Matrice», «Валькірія» на передовій. Розрахунок по частинах, у них на балансі не передбачені ті ж «Mavic», у структурі військовій їх просто немає. Але кожен підрозділ, взвод має мати цей «Mavic» – це життя наших хлопців. Це я вже не кажу про «FPV дрони» та інші речі, які ми теж закуповуємо, бо це життя, а у них воно не передбачене. Ми всі бачимо у Youtube відео, як ефективно вони працюють, але втрати їх можуть бути два-три в день. Тому це постійний розхідний матеріал, який ми можемо купити за рахунок бюджету, а військові не можуть самі купити».

Придбані дрони вже надійшли на озброєння 95-тої , 44-тої та інших бригад, повідомив Сухомлин. Загалом же виконавчий комітет Житомирської міської ради з осені минулого року за бюджетні кошти купує безпілотники для військових, відповідні угоди оприлюднюються в системі «Прозорро». Їхня загальна сума перевищує 12 млн грн.

Проголосували депутати Житомирської міськради і за виділення 400 тисяч грн на підтримку місцевих волейболісток, які вийшли у фінал і їдуть на змагання до Львова.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia