Громади підтримують відмову «Укравтодору» від поточного середнього ремонту доріг – міський голова Кам’янки В.Тірон

Володимир Тірон, міський голова Кам’янки (Черкащина), ПП “Пропозиція”

Міський голова Кам’янки Володимир Тірон, обраний від ПП «Пропозиція», висловив своє ставлення до планів Держагентства автодоріг України із 2022 року встановити лише 2 види ремонтів: капітальний і поточний. Водночас він підняв іншу проблему – утримання доріг державного значення на території громад.

«Більша частина мережі доріг України побудована 40-50 років тому. І після чисельних поточних ремонтів вони вкрай зношені. До того ж, сучасні транспортні навантаження вимагають інших технологій при прокладанні шляхів. То ж очевидно, що застосовувати щодо них поточний середній ремонт неефективно і недоцільно. Я та мої колеги-голови громад з «Пропозиції» давно говорили про необхідність відмовитися від цього виду робіт на користь капітального ремонту і позитивно оцінили новий національний стандарт, який почне діяти з наступного року», – зазначив мер-пропозиціонер.

Водночас Володимир Тірон підняв іншу проблему – утримання доріг державного значення на території громад.

«Йдеться про передачу на баланс ТГ державних доріг місцевого значення, які з’єднують населені пункти громад. Нині вони перебувають на балансі «Укравтодору», а управління здійснює ОДА та її структурні підрозділи. Як показує досвід, управління здійснюється абсолютно неефективно – чиновники на власний розсуд вирішують, де ремонтувати, коли і в яких об’ємах. А відповідальність за бездоріжжя мешканці громад покладають на нас, голів, і місцеві ради. Тим часом, дорожні організації, які залишились без значних об’ємів роботи, розвалюються. А це робочі місця та бюджетні надходження. Треба цю проблему обговорювати та вирішувати на рівні Кабінету міністрів», – висловив пропозицію міський голова Кам’янки.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia