Громадам – контроль над кадастром, фермерам – доступні кредити – керівник «Пропозиції» у Кропивницькій міськраді Дмитро Бірець про земельну реформу

Дмитро Бірець, голова фракції ПП «Пропозиція» у міськраді Кропивницького

“Чи я був завжди за земельну реформу? Так, дійсно, завжди підтримував. Чи держава сама в цілому була до цього економічно готова? Навряд чи”. Голова фракції партії “Пропозиція” у Кропивницькій міськраді під час засідання ПРОпозиціонери Клубу розповів про прогалини в відкритті ринку землі та озвучив пропозиції щодо того, що варто зробити до 2024 року, коли ділянки сільгосппризначення дозволять купувати українським юридичним особам.

Пропозиціонер висловив побоювання, що фермери можуть і не стати головними суб’єктами управління землею. Ці перестороги пов’язані з великим державним боргом України, а також з тим, що гроші, які мала би отримати наша держава в результаті земельної реформи, можуть піти повз бюджет.

«В Україні не проведена повна інвентаризація землі. Відповідні бази ніби і сформовані, але вони не доведені до логічного завершення. Так само бажає кращого питання справедливої оцінки землі, виходячи з її родючості. Немає також механізму повернення землі у державну чи комунальну власність у разі, якщо вона використовується з порушеннями. А головне – фермери, які мали би бути головними реципієнтами реформи через відсутність реального кредитування можуть лишитися за бортом, а ринок поглинуть агрохолдинги», – зазначив Дмитро Бірець.

Водночас депутат озвучив пропозиції щодо того, яких заходів слід вжити центральній владі, аби виправити ситуацію:

«Це насамперед створення місцевого органу, який би контролював ринок землі на місцевому рівні. З цією тезою партія «Пропозиція» йшла на місцеві вибори. Ми маємо період до 2024-го року, коли, коли земля сільгосппризначення може продаватися юридичним особам. Доти треба привести земельний банк у порядок і передати повноваження місцевим органам в питаннях Геокадастру. Ми повинні навести лад із судами, щоби коли будуть підніматися питання безпосередньо відбору землі або певних спорів, мають бути ті самі мирові суди, про яких ми завжди заявляли в нашому партійному маніфесті. Так само нам потрібно максимально уникнути корупційних схем, і це можна так само зробити за допомогою муніципальної поліції. І, звичайно, на державному рівні створити передумови для доступних кредитів аграріям».

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia