Головне в дипломатії – не дозволяти експортувати зовнішні конфлікти всередину України – дніпровська пропозиціонерка Юлія Дмитрова

Юлія Дмитрова, громадська діячка, активістка ПП “Пропозиція”

Волонтерка та активістка партії «Пропозиція» з Дніпра Юлія Дмитрова взяла участь у дискусії ПРОпозиціонери Клубу щодо зовнішньої політики України. На її думку, центральна влада має створювати серйозні аналітичні центри з тим, аби не стати «корисними ідіотами в чужих руках».

Пропозиціонерка впевнена, що Україна, як і будь-яка інша цивілізована держава, має керуватися доктриною зовнішньої політики. Однак нині вона відсутня, а закон «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» від 2010 року навіть з правками її не замінює. Тож нині дипломати МЗС діють ситуативно, підключаючи громадянське суспільство.

«Наприклад, ескалація навколо Карабаху показала, що в Україні діє неформальна робота влади і азербайджанської та вірменської діаспор. Це дозволило не допустити перенесення цього протистояння на українські вулиці. На відміну від Росії, до речі. Хоча МЗС висловилося на підтримку територіальної цілісності Азербайджану, проводячи паралелі з власною територіальною цілісністю. Водночас в силу об’єктивних причин ми майже не користуємося однією з найпривабливіших ролей держави – посередника–миротворця. Це якраз та ситуація, яка дозволяє не робити жорстких заяв, але бути вхожим в усі сторони і займати чітку однозначно позицію. Свого часу ми пробували це робити щодо Придністров’я. Зараз схиляємося до підтримки територіальної цілісності Молдови», –  сказала Юлія Дмитрова.

Активістка «Пропозиції» також додала, що є прихильницею невтручання України у будь-які зовнішні конфлікти. І провела паралелі американської участі у врегулюванні афганського конфлікту, яка зрештою ні до чого не призвела – в країну повернувся режим талібів.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia