Газопостачальні компанії мають платити орендну плату за використання газопроводів, побудованих громадами, – Василь Гостюк

Газопостачальні компанії мають брати газопроводи, побудовані за кошти громад, в оренду і платити за це гроші. А не наживатись на коштах, отриманих за доставку газу, безкоштовно використовуючи мережі. Про це заявив депутат  Чернівецької обласної ради 7-го скликання, представник партії «Пропозиція» Василь Гостюк.

«Свого часу, люди, щоб завести газ у свої села об’єднувались у кооперативи і за власні кошти будували газогони. Зараз держава запровадила плату за транспортування газу і люди вимушені платити, а газопостачальні компанії просто наживаються, використовуючи газопроводи, в будівництво яких вони не вкладали грошей. Так не має бути, вони мають платити за оренду», – говорить Василь Гостюк.

За його словами, аби ОТГ могли ефективно використовувати своє майно їм потрібно провести інвентаризацію газопроводів, здійснити їх експертно-грошову оцінку і після цього укласти договори оренди з газопостачальними компаніями. Все це можна зробити в рамках чинного законодавства.

«У Чернівецькій області ми  ініціювали це питання ще з літа. Кілька ОТГ уже почали цю роботу, я їздив на сесії ОТГ і розповідав депутатам алгоритм їх дій. Газ – це специфічний об’єкт, який не можна привести споживачу в пакеті чи коробці як звичайний товар з супермаркету. Продавець газу не може доставити його іншим способом, ніж як використовувати газопроводи, збудовані людьми, а отже він мусить за це заплатити», – каже Василь Гостюк.

На його думку, провівши таку роботу, громади зможуть щороку отримувати орендну плату в розмірі не менше ніж 10% від грошової оцінки газопроводу.

«Ми не можемо вплинути на тарифи, їх визначає держава. Але громади можуть змусити олігархів, яким належать газопостачальні компанії, платити за використання їхнього майна, а гроші, які від цього отримують, спрямувати на підтримку соціально незахищених людей і на розвиток», – говорить  Василь Гостюк.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia