Філатов: у США і G7 звернуть увагу на тиск влади на місцеве самоврядування в Україні

Джерело: Obozrevatel

В Україні на лідерів місцевого самоврядування чинять безпрецедентний тиск адміністративним ресурсом, урізанням бюджетів і повноважень, організованим переслідуванням правоохоронцями.

Якби не втручання західних партнерів – Американського посла і G7 – центральна влада могла повністю згорнути децентралізацію. Про це повідомив мер Дніпра й один із лідерів партії «Пропозиція» Борис Філатов під час зум-конференції з президентом Міжнародної організації TAPS Бонні Керролл.

Він наголосив, що дуже важливо, щоб західні й американські партнери спостерігали за перебігом виборчої компанії, яка супроводжується великою кількістю провокацій.

“Мери виступають за відкритість і транспарентність виборчого процесу. Вони користуються довірою жителів своїх міст. Ми не розуміємо, чому президент Зеленський протиставляє себе місцевому самоврядуванню. Я говорю не тільки про себе, а й про партію «Пропозиція», яка представлена більш, ніж у 20 областях країни – немає жодного мера, який був би задоволений президентом”, – сказав Філатов.

За його словами, досвід місцевого самоврядування США важливий для України, оскільки питання, які стосуються комфорту життя людей на місцях, повинні вирішуватися на їх рівні, а не в столичних кабінетах.

“Ви створюєте сильне місто у складних умовах. Для мене цінно почути вашу думку. Для нас честь, що Ви як лідер приділяєте багато уваги пам’яті загиблих. Дніпро є центром турботи про сім’ї загиблих. Ми ведемо запис нашої зустрічі, і це відео ми розішлемо організаціям і впливовим людям у США, яким буде важлива ваша позиція”, – повідомила Бонні Керролл.

Зі свого боку Філатов додав, що це дійсно важливо – щоб про ситуацію між центральною владою і місцевим самоврядуванням дізналося міжнародне співтовариство. Зокрема, Національна рада мерів.

Філатов подякував Бонні Керролл за підтримку партнерів зі США і наголосив, що спільні програми Дніпра і TAPS триватимуть. Як відомо, саме в Дніпрі ця всесвітньо відома міжнародна організація відкрила своє перше українське представництво.

Водночас постійне спілкування Філатова з представниками демократичної спільноти викликає занепокоєння олігарха Коломойського, якого переслідує американське і європейське правосуддя за багатомільярдні розкрадання, а також керівництво країни – оскільки замість того, щоб знайти в ньому союзника в галузі місцевого самоврядування, вони шукають у ньому конкурента.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, діючий міський голова Борис Філатов виграє вибори вже у першому турі. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного організацією Социс.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia