Фаховість і прозорість формування ВККС і ВРП, а також масова інформаційна кампанія – лідерка «Пропозиції» у Кіровоградській облраді Марина Смаглюк про судову реформу

Марина Смаглюк, голова фракції ПП “Пропозиція” у Кіровоградській обласній раді

Повноцінна судова реформа нам потрібна – це абсолютно очевидна річ. На це є запит активної частини суспільства, громадського сектору, експертної спільноти, бізнесу, бо це напряму стосується залучення інвестицій у країну. Про це заявила лідерка «Пропозиції» у Кіровоградській облраді, коментуючи тему чергового засідання ПРОпозиціонери Клубу.

Питання ризиків, пов’язаних із захистом капіталовкладень, справедливого вирішення майнових спорів тощо в українських судах озвучено безліч разів, зокрема, потенційними та безпосередніми інвесторами. Так само неодноразово названі й конкретні проблемні ділянки – передусім це Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Вища рада правосуддя. Потрібні зміни, які б гарантували максимальну прозорість їхнього формування та діяльності, відновлення довіри до цих структур і судової системи в цілому.

Окрім того, що реформу треба власне реалізувати, влада має щоменше два пов’язаних завдання, озвучила свої пропозиції Марина Смаглюк.

«По-перше, забезпечити максимальну фаховість цього процесу, щоб не повторювати правових помилок, допущених під час проведення люстрації. Адже ще й донині люстровані після Революції Гідності посадовці поновлюються на посадах через суди, маючи на те цілком законні підстави. По-друге, потрібна масова інформаційна кампанія, щоб у доступній формі донести до якнайширших верств населення, чому зміни саме в судовій системі є необхідною передумовою позитивних зрушень у країні в цілому. Навряд чи когось треба переконувати в тому, що максимальна суспільна підтримка є однією з найбільш дієвих запорук подолання спротиву системи під час її реформування», – резюмувала депутатка-пропозиціонерка.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia