Дотації для фермерів зроблять їхню продукцію більш конкурентною – заст. голови Житомирської облради В.Ширма

Володимир Ширма, заступник голови Житомирської обласної ради, фракція ПП “Пропозиція”

Правила, які зараз регулюють імпорт продукції в Україну, недосконалі та більше підтримують інтереси імпортерів, ніж вітчизняного виробника. Про це заявив пропозиціонер з Житомирщини Володимир Ширма, коментуючи тему просування української продукції за кордоном, яку днями обговорювали члени ПРОпозиціонери Клубу. Тож він висловив власні пропозиції щодо того, як цього досягти.

Якщо говорити про сільгосппродукцію, то тут ще є проблема з недостатньою підтримкою українських виробників. В Європі сільське господарство отримує дотації, про які українські фермери можуть тільки мріяти, нагадав кандидат економічних наук:

«На мою думку, держава має встановлювати такі квоти для імпортерів, які б захищали вітчизняного виробника. Наприклад, один з відомих українських виробників продуктів харчування, який базується в Житомирській області, продає свою продукцію у понад 30 країн світу. Але вже багато років не може зайти на білоруський ринок. Там діють обмеження на імпорт і підтримка свого виробника. У нас сприяння місцевому виробнику настільки незначне, що ціни на продукцію вищі і часто не можуть конкурувати з імпортною продукцією. Через це наші продукти програють по ціні іноземним».

Володимир Ширма також зауважив, що у зв’язку із неефективною політикою держави у аграрній Житомирщині щороку зменшується поголів’я великої рогатої худоби, а це – надходження до бюджету і робочі місця. Програми, які працюють на підтримку виробників, недостатньо ефективні та мають бути переглянуті на користь українського виробника. Це має бути внесено у стратегію національного розвитку, яку відповідно до програми партії “Пропозиція” має розробляти і втілювати в життя центральна влада.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia