Доступність спорту забезпечує переважно місцеве самоврядування – дніпровський пропозиціонер О.Осіпов

Олександр Осіпов, начальник управління спорту Дніпровської міськради

Онлайн-засідання Пропозиціонери Клубу на тему здорового способу життя відбулося в соціальній мережі Clubhouse.

Популяризацію здорового способу життя в нинішніх умовах взяли на себе переважно органи місцевого самоврядування. На цьому під час дискусії наголосив начальник управління спорту Дніпровської міськради Олександр Осіпов. За його словами, за останні 5 років силами міської влади на чолі зі співзасновником партії «Пропозиція» Борисом Філатовим у Дніпрі було споруджено близько 800 спортивних об’єктів. Йдеться про дитячі, тренажерні, воркаут-майданчики, футбольні поля. В місті також активно будують ще один стадіон.

«Міська влада заохочує жителів дніпрян до занять спортом не лише спорудженням інфраструктури, а й організацією бігових марафонів, напівмарафонів, «нічних десяток», проведенням масових зарядок і джампінгів, спортивних свят. Ми робимо це на Фестивальному причалі. Після реконструкції набережної у городян з’явилася також можливість самостійно здійснювати приємні і корисні пробіжки», – розповів очільник управління.

Водночас, словами Олександра Осіпова, держава в цьому питанні виконує скоріше дорадчу роль. Торік в листопаді започатковано проект під назвою «Здорова нація». Відповідно до неї, до 2025 року фізкультурою і спортом повинні займатися 30 % населення. Тоді як зараз цей показник не перевищує 7%. До того ж, на початку квітня Кабмін затвердив положення про соціальний проект “Активні парки – локації здорової України”. Його мета – започаткування нових форм залучення різних груп населення, у тому числі осіб з інвалідністю, до оздоровчої рухової активності у місцях масового відпочинку. А також залучення фахівців сфери фізичної культури і спорту до організації занять з оздоровчої рухової активності та дозвілля громадян.

«Ініціативи, звичайно хороші. Але наша пропозиція полягає в тому, що держава має активніше брати участь у будівництва спортивних об’єктів через механізм співфінансування з муніципалітетом. На цій тезі з виборчої програми «Пропозиції» наголошує і міський голова Дніпра Борис Філатов», – зазначив дніпровський пропозиціонер. І додав, що основи закладання основ для здорового способу життя лежить в площині вироблення нових державних будівельних норм. Саме вони під час житлової забудови мають передбачати створення тренувальних майданчиків, велосипедних доріжок та інших об’єктів спортивної інфраструктури.

Долучайтесь до наших дискусій, якщо маєте пропозиції:

Зустрічаємось кожного вівторка та четверга о 19:00 в Clubhouse: 

https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Та щосереди в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia