Допоки Україна не стане сильною, сусідні країни будуть зазіхати на її територію – депутат Дубенської райради від «Пропозиції» Богдан Файфура

Богдан Файфура, депутат Дубенської районної ради, фракція ПП “Пропозиція”

У голосовому чаті Телеграм-каналу відбулося засідання ПРОпозиціонери Клубу на тему «Національно-культурні автономії: перспективи чи загрози?». Пропозиціонер Богдан Файфура вважає, що під прикриттям таких форм самоорганізації національних меншин можуть створюватися рухи с сепаратистськими настроями.

На думку депутата з Рівненщини, українське законодавство дуже гнучке і надає можливість розвиватися всім без виключення національним меншинам. Однак деякі з сусідніх держав, які мають непублічні територіальні претензії до України, використовують будь-які культурні організації для проведення актиукраїнської політики.

«Держави, які не мають в нашій країні представників культурних етнічних груп, не мають спільних кордонів з Україною, доволі лояльні і їм немає потреби тут створювати свої анклави. А от те, що ми маємо претензії з боку сусідів, які вони часом висловлюють через культуру, – це факт. Варто подивитися лише на характер проведення деяких фестивалів, так звані заходи з культурного обміну, не кажучи вже про публічну експансію з видачею паспортів, і таке інше.  Допоки Україна не стане сильною, щоб чинити супротив, сусідні країни будуть зазіхати на її територію через будь-які форми, зокрема, і через створення національно-культурних автономій», – резюмував Богдан Файфура.

Водночас він нагадав, що партія “Пропозиція” виступає за мультикультурність в Україні. І додав, що у передвиборчій програмі політична сила пропонує питання локальної культури, історії та політики пам’яті, що не суперечить законодавству України, виносити на місцевий референдум.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia