Доки держава не виконує перед військовими всі соціальні гарантії, про контрактну армію не може бути й мови – чернівецький пропозиціонер Юрій Головко

Юрій Головко, ветеран АТО, активіст ПП “Пропозиція”

Україна безальтернативно має перейти до формування повноцінного професійного війська, заявив під час онлайн-засідання ПРОпозиціонери Клубу представник чернівецького осередку партії «Пропозиція», ветеран АТО Юрій Головко. Цей шлях досить довготривалий і затратний. А починати треба з повного виконання державою своїх соціальних зобов’язань перед її оборонцями.

Прямим підтвердженням того, що влада в сфері реформування армії рухається в неправильному напрямку, є офіційна статистика.

«За інформацію Генерального штабу, за 2018-2020 рр зі Збройних Сил України звільнилося понад 77 тисяч контрактників, з них 20 тисяч – в перші 9 місяців 2020-го року. Для порівняння в 2016 році з армії звільнилися лише 2600 військовослужбовців. Причини можна називати різні, але основні – це невиконання соціальних гарантій», – вважає військовий-пропозиціонер.

Йдеться про норми, прямо передбачені законодавством, які, однак, на практиці не виконуються в силу різних причин.

«Найперше військові скаржаться на складну бюрократичну процедуру отримання компенсацій на житло, так званий “найм житла”. Є проблематика щодо ненормованого робочого дня в місцях постійної дислокації. Адже він часто перевищує 8 годин. Ця ситуація найбільш розповсюджена в органах військового управління – особовий склад змушений перебувати на місці служби в неробочий час і навіть у вихідні. Невиконання графіку відпусток, а додаткові відпустки за, наприклад, виконання бойових завдань, взагалі не надаються», – пояснив Юрій Головко.

Попри те, що матеріальне забезпечення для військових перебуває далеко не на першому місці, але відіграє важливу роль, в першу чергу, через необхідність утримувати власні сім’ї. В таких умовах про повний перехід на контракт не може бути й мови, резюмував офіцер.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia