До багатьох сіл «Нова українська школа» досі не дійшла – співзасновник «Пропозиції» А.Дяченко

Андрій Дяченко, лідер фракції “Пропозиція” у Каховській міськраді, співзасновник партії “Пропозиція”

Лідер каховських пропозиціонерів, міський голова Каховки (2014-2020 рр) Андрій Дяченко розповів про основні проблеми НУШ.

Самі по собі принципи «Нової української школи» хороші. Навчання за новою системою дає позитивний результат – дітвора із задоволенням йде в школу і нудьгує за уроками на канікулах. При цьому є нюанси, на які хотілося звернути увагу, зауважив депутат:

«Найперше – це питання фінансування. Цільові стимулюючі дотації (закупівля меблів та обладнання для першокласників) йдуть з держбюджету. І тут чомусь спрацьовує принцип вибірковості – у великих містах, приміром, діти дійсно сидять за одномісними чудо-партами. Але у багатьох селах досі користуються звичайними двомісними столами радянського зразка. Проблему може вирішити ефективна система розподілу державних субвенцій, що сприятиме своєчасному надходженню фінансування для закупівлі обладнання, навчально-методичного забезпечення в межах реалізації реформи НУШ».

Один з лідерів «Пропозиції» додав, що фінансування дошкільної та повної загальної середньої освіти на рівні державних стандартів, достатніх для реалізації соціальних прав людини – ключовий принцип виборчої програми партії.

Андрій Дяченко звернув увагу і на те, що деякі школи продовжують здійснювати «побори» з батьків. Їхній розмір багато в чому залежить від запитів адміністрації школи, їхнього трактування нової навчальної програми і здатності керівництва навчального закладу і місцевої влади «вибивати» гроші з держбюджету чи знаходити спонсорів. Колишній міський голова Каховки також акцентував на проблемі шкіл у великих містах. Адже за даними досліджень, 19% учителів працюють у класах з понад 30-ма учнями. А це порушення закону “Про повну загальну середню освіту”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia