До 2024 р громади пройдуть тест на освітню спроможність – дніпровська пропозиціонерка А.Змієнко

Директорка загальноосвітньої школи №21 м. Дніпра та депутатка Дніпровської райради від ПП «Пропозиція» Антоніна Змієнко розповіла про реалізацію реформи середньої освіти на регіональному рівні.

Відповідальність за формування до 2024 року спроможної та ефективної мережі закладів середньої освіти з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв, безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору лежить на громадах.

«Саме тому ми разом з депутатами різних рівнів, батьками, професійними педагогами працюємо над тим, щоб створити школу, яка б задовольняла інтереси кожної дитини, надавала якісні знання та готувала конкурентоспроможного випускника. Бо реформа освіти – це насамперед про якість та практичність», – підкреслила депутатка-пропозиціонерка.

За словами Антоніни Змієнко, продовження реформи «Нова українська школа» – ключове завдання 2021 року.

«Цьогоріч ми розпочинаємо пілотування реформи на рівні базової середньої освіти та приступаємо до створення старшої профільної школи – професійно- технічних, академічних та наукових ліцеїв. Це дасть змогу учням вивчати саме ті предмети, які, на їхню думку, найбільш потрібні в подальшому житті. Наразі, учень старшої школи вивчає приблизно 25 обов’язкових предметів.  Згідно з реформою, в майбутньому буде вивчати 9 обов’язкових предметів, а інші — за вибором», – резюмувала керівник освітнього закладу.

Реформа значно підвищить рівень навчання, дасть можливість сконцентруватись на власному виборі учня і поглибити знання за обраними предметами, вважає Антоніна Змієнко:

«Ключове завдання місцевої влади – сконцентрувати весь інтелектуальний потенціал і матеріальний ресурс, щоб забезпечити її практичне втілення. Фракція політичної партії «Пропозиція» в Дніпровській міськраді, слідуючи нашим програмним принципам, це успішно робить».

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia