Дніпровська та Житомирська міські ради з керівниками від “Пропозиції” – серед лідерів за відкритістю до громадян – рух “ЧЕСНО”

Дніпровська міська рада у лідерах за відкритістю до громадян в Україні. Відповідний рейтинг прозорості повторно дослідив рух «Чесно». Мерія Дніпра під керівництвом одного із засновників партії “Пропозиція” Бориса Філатова покращила показники і увійшла до трійки лідерів разом з Рівненською та Тернопільською міськрадами. Зберегла високі позиції і Житомирська міськрада на чолі з пропозиціонером Сергієм Сухомлином.

Міська рада Дніпра відповідає усім критеріям відкритості щодо оприлюднення на сайті засідань сесій. Зокрема, на ньому опубліковані розпорядження про скликання ради, порядок денний, подані проєкти рішень, поіменне голосування, відеозапис (трансляція), стенограма засідання, ухвалені рішення. 

Одним з основних критеріїв довіри людей до влади та депутатського корпусу є відкритість і публічність, тому дуже важливо навіть в умовах воєнного стану оприлюднювати питання порядку денного сесії ради та тексти проєктів рішень, — йдеться у дослідженні руху «Чесно». 

Цілковите дотримання відкритості забезпечено й щодо проведення засідань комісій. Так на сайті Дніпровської та Житомирської міських рад публікуються анонси засідань, порядок денний, ухвалені рішення, є доступ громадян на засідання комісій/сесій.

Після першого аналізу в серпні 2022 року, у якому рух «Чесно» звернув увагу на те, що війна негативно вплинула на доступ до публічної інформації у низці рад, станом на кінець року майже всі показали більшу відкритість.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia