Дніпро з 2014 року залишається форпостом для переселенців українсько-російської війни

Дніпровські пропозиціонери Юлія Дмитрова та Антон Андрієнко під час партійного онлайн-заходу «Пропозиційна перекличка» розповіли про те, як місцева влада допомагає внутрішньо-переміщеним особам.

Юлія Дмитрова, радник міського голови Дніпра із соціальних питань, активістка ПП “Пропозиція”

Із першого дня повномасштабного вторгнення окупаційних військ Московії в Україну в Дніпрі запрацював Координаційний штаб волонтерів. Його створила громадська організація «TAPS-Україна» у співпраці з Дніпровською міською радою. Хоча співпраця почалася ще у 2019 році, коли було підписано тристоронню декларацію щодо підтримки родин загиблих військових, розповіла Юлія Дмитрова. Нині у Координаційному штабі волонтерів Дніпра на 37 напрямах задіяно близько 900 волонтерів, ще 2700 – у резерві.

“Ми підтримуємо родини загиблих, внутрішньо переміщених осіб, але особливий акцент робимо на потребах військовослужбовців. Адже Дніпро знаходиться на межі трьох фронтів. І дуже багато військовослужбовців, які концентруються у нас, отримують допомогу саме Дніпра. На рівні міської влади у нас діють також програми підтримки територіальної оборони. Але нині ми маємо найпотужніший волонтерський рух. Люди нарешті «прокинулися» і зрозуміли, що таке Україна, що таке наша земля і що треба її захищати і допомагати зберегти і відстояти нашу незалежність” – наголосила пропозиціонерка

За її даними, нині в Дніпрі лише офіційно зареєстровано 112000 переселенців. І за допомогою волонтерського штабу за 4 місяці було закрито потребу 70 000 людей – вони отримували продуктові набори, засоби гігієни, товари першої необхідності. Окрім того, в підпорядуванні штабу – 26 шелторів, які транзитом заселяють людей до визначення, куди вони хочуть рухатися далі. Водночас Юлія Дмитрова констатувала момент “звикання до війни” серед міжнародних партнерів – вони вже не так охоче надають гуманітарну допомогу. Однак висловила надію, що з вересня почнеться файндрайзінг, і гуманітарна допомога почне надходити в достатніх обсягах.

Антон Андрієнко, депутат Дніпровської міської ради, фракція ПП “Пропозиція”

Між тим, депутат Дніпровської міської ради від “Пропозиції” Антон Андрієнко, який кілька тижнів тому взяв участь у міжніродній конференції щодо цифрової безпеки та протидії дезінформації, зосередив увагу на соціалізації внутрішньо-переміщених осіб. Адже за неофіційними даними, до міста приїхало близько 200 тисяч жителів інших регіонів, охоплених війною:

“В Дніпрі спільно з міськими радами інших областей реалізовано декілька проєктів. Великий бізнес – 3 чи 4 підприємства разом зі своїми працівниками – переїхали до Дніпра і запускають у нас роботу. Працює програма, яка дозволяє сконектити між собою підприємства, яким необхідні співробітники, і людей, які шукають роботу. Це телеграм-бот, куди можна залишати свої заявки. Плюс в місті частина комунальних підприємств активно бере на роботу тимчасово переміщених осіб. Наприклад, з Маріуполя переїхали викладачі дошкільної освіти, і ми навіть намагаємося організувати гуртки для дітей з цього міста, щоб всім було комфортно. А за ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова, до нас переїхала Маріупольська міська рада. Створено також хаб, де жителям цього багатостраждального міста допомагають знайти роботу. І радує те, що більшість не сидить, чекаючи допомоги від держави, а користуються цією можливістю”.

Дніпровський депутат також підкреслив, що тримають руку на пульсі і активно надають роботу переселенцям не тільки в Дніпрі, а й в Житомирі та Кропивницькому – містах, де міські голови є співзасновниками партії “Пропозиція”. Таким чином, вони демонструють єдність українців.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia